نام لاتین: BLS 5400 Full Face Mask
شناسه کالا: 293
قیمت پایه:
1.7 میلیون‌تومان
وضعیت: موجود نیست.
توضیحات کوتاه: ماسک تمام‌صورت بی ال اس مدل 5400 از جنس پلی کربنات شفاف و دارای کلاس اپتیکی EN 166 است که ساختار ضد خش و ضد اسید نیز دارد. لبه ماسک از جنس سیلیکونی نرم می‌باشند.
×

ماسک تمام‌صورت بی ال اس مدل 5400

ماسک مدل 5400 یکی از محصولات تولیدی شرکت بی ال اس (BLS) ایتالیا است که به شکل تمام‌صورت تولید و عرضه می‌شود. ماسک‌های تمام‌صورت بینی، دهان و چشمان کاربر را پوشش می‌دهند و مانع از آسیب به سیستم دستگاه تنفسی و صورت کاربر می‌شوند.

طراحی ماسک بی ال اس به‌گونه‌ای است که ساختار Visor (لنز) ماسک از جنس پلی کربنات شفاف است و دارای کلاس اپتیکی است (EN 166 نرمال) است و زمینه بصری پانوراما را بدون اعوجاج‌های نوری (خمیدگی و پیچیدگی) ایجاد می‌کند و ساختار ضد خش و ضد اسید نیز دارد.

در قسمت داخلی ماسک بی ال اس مدل 5400 شیرهای صاف سیلیکونی تعبیه‌شده است که از آسیب رساندن به‌صورت کاربر جلوگیری می‌کنند و حداکثر ایمنی را برای کاربر فراهم می‌کنند. 

ساختار درزهای لاستیکی لبه ماسک تمام‌صورت از جنس سیلیکونی نرم می‌باشند که موجب می‌شوند به‌صورت کاربر در هنگام استفاده از ماسک فشاری وارد نگردد و احساس راحتی را برای کاربر فراهم کند.

تسمه‌های ماسک تمام‌صورت BLS از جنس کش نرم و لاستیک مصنوعی است که قابلیت تنظیم سایزِ متناسب با اندازه صورت کاربر رادارند و توسط شش نقطه اتصال؛ به ماسک وصل می‌شوند. این تسمه‌ها با فیکس کردن لنز ماسک بر روی صورت کاربر؛ فضای پانورامیک را جهت ایجاد میدان دید گسترده‌تری فراهم می‌کنند. علاوه بر آن، باعث ایجاد تعادل وزن ماسک بر روی صورت کاربر نیز می‌گردند.  

قسمت داخلی ماسک تمام صورت بی ال اس با دو دریچه استنشاق تجهیز شده است که دارای اتصال مرکزی برای فیلترها می‌باشد. ساختار اتصالات فیلتر (کانکتور) از جنس ABS است که بسیار محکم و مقاومت بالایی دارد. فیلتر این ماسک در قسمت جلوی آن نصب می‌شود و این ماسک تک فیلتره در کلاس 3 طبقه‌بندی می‌گردد.

نکته قابل‌توجه: ماسک تمام‌صورت بی ال اس مدل 5400 نیازمند به تهیه‌ی فیلترهای مجزا است که بستگی به محل مصرف دارد. این ماسک متناسب با فیلترهای BLS است.

فیلترهای سری 400

ماسک صورت BLS 5400 را می‌توان با سری فیلترهای BLS 400 استفاده کرد که البته از نوع فیلترهای ذرات و فیلترهای ترکیبی باشند. علاوه بر آن، حتماً مجهز به اتصال استاندارد باشند. فیلترها به‌طور مستقیم بر روی اتصال مرکزی ماسک نصب می‌شوند

فیلترهای BLS 3150 ,3150V ,3400 ,5150 ,5400 ,SGE46 سری فیلترهای BLS 400 را پشتیبانی می‌کنند.

استفاده از ماسک شیمیایی تمام صورت تک فیلتر بی ال اس مدل 5400 بسیار آسان و راحت است. وزن آن سبک و 540 گرم است. دارای بند آویز گردنی است که کاربر به راحتی می‌تواند در مواقع نیاز و عدم استفاده از ماسک آن را از گردن خود بیاویزد. شرایط نگهداری ماسک در محدوده دما بین° C 50+ تا ° C 10- و رطوبت نسبی <80 می‌باشد.

همان‌طور که در برچسب روی ماسک عنوان‌شده است؛ عمر مفید ماسک بی ال اس درصورتی‌که در شرایط خوب نگهداری شود حدود 10 سال می‌باشد.

ماسک تمام‌صورت بی ال اس برای فعالیت‌های نجاری و جوشکاری مناسب است.

ماسک بی ال اس (BLS 5400 Full Face Mask) بر اساس استاندارد EN 136: 1998 است و به آزمون‌های ارایه‌شده توسط کلاس 3 (مقاومت بسیار خوبی را در برابر گرمای تابشی و شعله - مناسب برای آتش‌سوزی) از خود نشان داده است که همگی نشان از کاربرد و کیفیت بالا و عمر مفید محصول را دارد. 

تست نفوذ پذیری و نشت

قبل از استفاده از ماسک و پس از چک کردن نکات و الزامات اولیه آن، در مرحله بعدی ماسک را بپوشید:

1) تسمه‌های (بندهای) ماسک را تا جایی که ممکن است بکشید. سپس تسمه‌ها را در پشت گردن قرار دهید و چانه را در محل مخصوص خود بچسبانید. دو تسمه‌ی پایین‌تری را باز بگذارید و با دست بکشید.

2) ماسک را روی سر بکشید و آن را روی صورت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که موهایتان ما بین ماسک و پیشانی قرار نگرفته باشد.

3) ابتدا تسمه‌های کناری، سپس تسمه‌های بالا و در نهایت تسمه‌های پایین‌تر را تنظیم کنید. تسمه‌ها را بیش از حد تنگ نکنید.

4) قبل از ورود به محیط آلوده، فیکس و ثابت بودن ماسک بر روی صورت را بررسی کنید: در حالی که ماسک را پوشیده‌اید، محل اتصال استاندارد را با استفاده از کف دست ببندید (محلی که فیلتر به آن پیچ می‌شود) و سپس نفس عمیق بکشید. ماسک باید به سمت چهره سقوط کند و تا زمانی که نفس خود را نگه‌داشته باشید، در همان حالت باقی بماند. این بررسی لازم است تا اطمینان حاصل شود که ماسک به شکل صحیح بر روی صورت قرارگرفته است. اگر تست به‌درستی صورت نگرفت، تسمه‌ها را محکم کنید یا ماسک را دوباره روی صورت تنظیم کنید و تا زمانی که نتیجه حاصل و درست را دریافت نکرده‌اید، مرحله چک کردن را تکرار کنید. 

نکته جهت تمیز کردن ماسک: پس از استفاده از ماسک برای تمیز کردن آلاینده ها از آن، ابتدا فیلتر را از ماسک جدا کنید. زیرا فیلترها به هیچ عنوان قابل شستشو نیستند و در صورت مجاورت با آب؛ اسفنج درونی آن که عمل تصفیه هوا را انجام می دهد کیفیت خود را کاملا از دست داده و غیر قابل استفاده می گردد. بنابراین، فقط بدنه ماسک قابل شستشو و استفاده مجدد می باشد که باید به آرامی و با آب و صابون شسته شود. هنگام خشک کردن ماسک، از پارچه پنبه ای استفاده کنید.

فیلتر ماسک تمام صورت بی ال اس مدل BLS 430 ABEK2HgP3 R

فیلتر ماسک تمام صورت بی ال اس مدل BLS 425 ABEK2P3 R


FULL FACE MASKS

Protection against gases and vapours, mists and dusts

BLS 5400                  EN 136:1998 Cl.3

Main features

BLS 5400 full face mask is marked by a soft silicone rubber facepiece, an adjustable head harness with six fast realise buckles and a panoramic visor. The inner mask is equipped with two inhalation valves, to reduce visor misting and assist comfort. The central connection for filters is threaded according to EN 148-1 standard, to be used with all the devices fitted with the same EN 148-1 male threaded connection - gas, particle and combined filters, power assisted filtering devices

Materials

 :BLS 5400 full face mask is made by the following materials

 facepiece: silicone rubber •

 inner mask: silicone •

 visor: polycarbonate •

 filter holder (connection): ABS •

 head harness: synthetic rubber Weight: 540 g •

400 series filters

BLS 5400 full face mask can be fitted with BLS 400 series gas, particle and combined filters, equipped with standard threaded connection. The filters are fitted directly onto the central connection of the mask. BLS 5400 full face mask is also fitted as component of the BLS power assisted filtering devices SGE2600 models

Correct usage

:Exposure limit for full face masks with particle filters

full face mask with filter P2 = 16 * XTLV

full face mask with filter P3 = 1000 * XTLV

:Exposure limit for gas masks with filters

full face mask + gas filter = 2000 * XTLV

:Exposure limit for face masks with filters combined

 full face mask + gas filter + filter P2 = 16 * XTLV

 full face mask + gas filter + filter P3 = 1000 * XTLV

 FPN (nominal protection factor) as specified in EN 529:2005 *

Warnings

Donning and leak tightness test

 After the checks necessary before use, donning the mask following the next procedure: 1) elongate the straps of the head harness as much as possible; put the harness behind the neck and put the chin into the face seal, keeping the two lower straps stretched open with the hands; 2) pull the mask over the head and adjust it on the face. Be sure that hair does not remain trapped between seal and forehead; 3) adjust the side straps, then the upper straps and finally the lower ones. Do not tight the straps excessively; 4) before entering a contaminate atmosphere, check the tightness of the mask: whilst wearing the mask, close the standard connection where the filter must be screwed using the palm of the hand and take a deep breath. The mask should collapse in towards the face and remain so for as long as you hold your breath. This check is necessary to ensure that the face seal is fitted correctly. If it is not, tighten the straps or adjust the mask over the face. Then repeat the check until the fit is perfect

محصولات مشابه