نام لاتین: ADELA H-4538E Harness
شناسه کالا: 1209
قیمت پایه:
412 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: هارنس ایمنی فول بادی شوک دار ADELA مدل H-4538E محصولی از گروه کمربندهای ایمنی نوع اول می‌باشد.
×

هارنس ایمنی فول بادی شوک دار ADELA مدل H-4538E

امروزه و با گسترش روزافزون صنایع مختلف، کار کردن در ارتفاعاتی بالاتر از سطح زمین و در شرایطی سخت و بعضاً خطرناک، بخشی اساسی و روزمره از فعالیت‌های ساختمانی و صنعتی را تشکیل می‌دهد.

کارگران پروژه‌های ساختمانی، نفتی و پتروشیمی، تعمیرکاران توربین‌های بادی و ... تقریباً به‌صورت دایمی در ارتفاع بالا کار می‌کنند.

این موارد و موارد فراوانی مشابه این، تنها بخشی کوچک از نیاز روزمره به تجهیزات کار در ارتفاع را به ما نشان می‌دهد.

در این میان و باوجود نیاز مبرم به تجهیزات کار در ارتفاع، کمربندهای ایمنی کار در ارتفاع، جز حیاتی‌ترین و اصلی‌ترین آیتم‌ها به شمار می‌روند.

در ابتدا به تعریف انواع کمربند ایمنی می‌پردازیم. ازنظر ساختار و نحوه کارکرد، کمربندهای ایمنی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

نوع اول: کمربند ایمنی تمام بدن یا پاراشوتی که مانند کمربند ایمنی چتر نجات، به دور کتف و ران پای فرد استفاده‌کننده پیچیده می‌شود و کاملاً او را در بر می‌گیرد. به صورتی که در صورت سقوط از ارتفاع، فرد را حمایت می‌کند.

نوع دوم: کمربند ایمنی سیمبانی یا کمربند دکل بانی می‌باشد که تمام بدن نبوده و مانند کمربند شلوار، فقط دور کمر را احاطه می‌کند.

علت این نام‌گذاری برای کمربند ایمنی نوع دوم، استفاده وسیع فعالین بخش صنعت برق و مخابرات از کمربند ایمنی دکل بانی در هنگام کار بر روی دکل‌های برق و دکل‌های مخابراتی می‌باشد.

کمربند ایمنی شوک گیر دار قلاب بزرگ ADELA H-4538E

کمربند ایمنی شوک گیردار مدل ADELA H-4538E، محصول شرکت ADELA ENTERPRISE CO.,LTD. I بوده و تولید کشور تایوان می‌باشد.

این شرکت درزمینه تولید تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع فعالیت داشته و دفتر مرکزی آن در شهر تایپه پایتخت کشور جمهوری تایوان می‌باشد.

کمربند ایمنی شوک گیردار قلاب بزرگ ADELA H-4538، محصولی از گروه کمربندهای ایمنی نوع اول می‌باشد.

از نقطه‌نظر ساختاری، این محصول را می‌توان به دو بخش تسمه‌های بالاتنه و تسمه‌های پایین‌تنه تقسیم کرد.

برای تشخیص این دو بخش از یکدیگر، آنها را در دو رنگ متفاوت سبز، برای بخش بالا تنه و زرد، برای قسمت پایین‌تنه تولید کرده‌اند

تا در هنگام استفاده و در زمان پوشیدن، بتوان سریع‌تر بخش‌های مختلف را از هم تشخیص داد.

بخش بالایی که تسمه‌های سبزرنگ می‌باشند، در هنگام استفاده، مانند کوله‌پشتی و دسته‌های نگه‌دارنده آن، پوشیده می‌شود به صورتی که نقطه اتصال مثلثی شکل قلاب لنیارد درست در پشت و در میان دو کتف جای بگیرد.

در بخش پایینی، که بخش زردرنگ می‌باشد، تسمه‌ها به یکدیگر متصل نیستند و آزاد می‌باشند. آنها را دو به دو بر روی ران‌ها قرار داده و به‌وسیله اتصالات موجود محکم می‌کنیم.

لنیارد چیست؟ به مجموعه طناب و قلاب (کارابین) یک کمربند ایمنی، لنیارد (Lanyard) گفته می‌شود.

لنیارد کمربند ایمنی ADELA H-4538، از یک طناب 1.5 متری ابریشمی سایز 14 (قطر 14 میلی‌متر) و یک قلاب بزرگ فولادی و یک عدد شوک گیر تشکیل‌شده است.

شوک گیر چیست؟ جهت کنترل ضربه ناشی از سقوط احتمالی از ارتفاع، قطعه‌ای در میان طناب لنیارد تعبیه می‌شود که فشار ضربه وارد به کمر و ستون فقرات را تا حد زیادی تعدیل می‌کند. به این قطعه شوک گیر گفته می‌شود.

قلاب فولادی و بزرگ این محصول، حد تحملی معادل 23 کیلو نیوتن یا 5000 پوند نیرو را دارد و مطابق با الزامات استاندارد EN362 تولیدشده است.

لنیارد این کمربند ایمنی، باواسطه قطعه شوک گیر، در طرفی که به بدنه کمربند متصل می‌شود دارای قلاب کوچکی مجهز به پیچ و مهره اتصال می‌باشد که می‌توان از آن طریق به کمربند متصل یا آزاد کرد.

جهت راحتی فرد استفاده‌کننده در ارتفاع و در زمان انجام کار، 2 عدد قلاب D شکل در دو طرف تعبیه‌شده است که می‌توان وسایل و ابزار موردنیاز را از آن آویزان نمود.

وزن کمربند ایمنی حدود 920 گرم، وزن لنیارد حدود 1116 گرم و درنتیجه وزن کل در حدود 2036 گرم می‌باشد.

صرفاً جهت اطلاع علاقه‌مندان، شبیه‌ترین مدل کمربند ایمنی به این محصول، کمربند ایمنی تمام بدن ADELA H-4538E می‌باشد.

این محصول در یک کارتن کوچک آبی‌رنگ به ابعاد 25/5 در 22/5 در 10/5 سانتیمتر تقدیم حضور شما می‌گردد.

محصول کشور تایوان.

• شبکه‌ها (تورهای) ایمنی (Safety Nets): این تجهیزات به علت اینکه توسط کارگران پوشیده نمی‌شود جزء لوازم حفاظت فردی محسوب نمی‌شود. اما در هر صورت تورهای ایمنی جهت پیشگیری از سقوط افرادی که در پروژه‌های احداث مشغول به کار هستند اهمیت بسیار زیادی دارند. لازم به ذکر است تورهای ایمنی جایگزین طناب نجات و تجهیزات مربوط به پیشگیری از سقوط نمی‌باشند.

• سیستم‌های ایمنی صعود (Climbing Safety Systems): افرادیکه از نردبان‌های ثابت، دکل‌ها و تیرها بالا می‌روند جهت پیشگیری از سقوط نیاز به تجهیزات خاصی دارند. سیستم‌های ایمنی صعود به طور موقت یا دایم به نقاط ثابت نردبان‌ها، دکل‌ها و ... متصل می‌شود. یک کمربند ایمنی یا یراق به سیستم‌های ایمنی صعود متصل می‌شود. در صورت سقوط فرد این سیستم قفل شده و حرکت فرد را متوقف می‌نماید.

• متوقف کننده سقوط (Fall Arrest): تجهیزات متوقف کننده سقوط به همراه یک لنیارد یک نیروی شتاب منفی کنترل‌شده برای فرد در حال توقف ایجاد می‌کنند. این وسایل برای سقوط‌های آزاد طولانی و جاهایی که لنیاردها نمی‌توانند خاصیت الاستیک داشته باشند، استفاده می‌شود.

• طناب نجات (Life Line): طناب نجات، طنابی است که در یک نقطه مهار (لنگر) لنیارد یا کمربند ایمنی به آن متصل می‌گردد. این طناب جهت حرکت در یک امتداد به‌طور افقی یا عمودی بسته و ثابت می‌شوند. نقطه مهار و طناب نجات باید قابلیت مهار یک بار ثابت 5400 پوندی (2450 کیلوگرم) را داشته باشد.

• سخت‌افزار یا قسمت‌های فلزی (Hard Ware): کلیه قسمت‌های فلزی وسایل حفاظت در برابر سقوط باید فاقد هرگونه تیزی و قسمت‌های برنده باشند و توانایی مقاومت حداقل 4000 پوند (1815 کیلوگرم) را دارا باشند. این قسمت‌ها D شکل هستند و روی کمربند ایمنی، یراق‌ها و قلاب‌های فنری لنیارد می‌باشند.• گیره‌ها (Grabbing Device): گیره (گرابینگ) ها لنیارد یا کمربند ایمنی را به طناب نجات متصل می‌نمایند. گرابینگ ها اغلب آزاد بوده و قابلیت حرکت در امتداد طناب نجات را دارند ولی در موقع سقوط و یا در اثر حرکت ناگهانی فرد، گرابینگ بر روی طناب نجات قفل شده و حرکت متوقف می‌گردد.

• لنیارد (Lanyard): لنیاردها طناب‌های کوتاه و قابل انعطافی هستند که به یراق‌ها / کمربندهای ایمنی متصل می‌شوند و قادرند انرژی ناشی از سقوط را در انتهای مسیر سقوط جذب کرده و در نتیجه ضربه وارده به فرد را کمتر کنند. لنیارد بایستی مجهز به ضربه گیر (Shock Absorber) باشد تا ضربه (شوک) کمتری در انتهای مسیر سقوط به لنیارد و فرد وارد شود. نبود ضربه گیر می‌تواند منجر به پاره شدن لنیارد در زمان سقوط شود. هر یک از یراق‌های ایمنی بایستی مجهز به دو لنیارد مستقل دارای ضربه گیر باشند. دوبل بودن لنیارد در موقع جابجا شدن فرد در ارتفاع اجزا می‌دهد فرد یکی از لنیاردها را باز نموده و به محل جدید متصل نماید در حالی که لنیارد دوم هنوز متصل می‌باشد ریسک ناشی از سقوط را کاهش می‌دهد.

• یراق‌های ایمنی (Safety Harness): یراق (هارنس) های ایمنی فشارهای وارده در حین سقوط را علاوه بر کمر به تنه و شانه‌ها و در برخی از انواع به سینه و ران‌ها نیز توزیع می‌کنند لذا از ایمنی بالاتری نسبت به کمربندهای ایمنی برخوردارند. نیروی مقاومت یراق‌های ایمنی حدود ۳۵ برابر وزن بدن کاربران تعیین شده است.

• کمربندهای ایمنی (Safety Belts): کمربندهای ایمنی از جمله تجهیزات بسیار متداول و ساده جهت پیشگیری از سقوط (نه محافظت در برابر سقوط) به شمار می‌روند. این لوازم به دلیل محدود بودن محل اتصال به ناحیه کمر و احتمال وارد آمدن فشارهای شدید به کمر در انتهای مسیر سقوط از ارتفاع و در نتیجه احتمال ایجاد آسیب به ستون فقرات،‌ از جمله تجهیزات پیشگیری از سقوط محسوب می‌شوند. کمربندهای ایمنی بایستی حداقل ۱۰ برابر وزن استفاده کننده را تحمل نماید.

وسایل ایمنی کار در ارتفاع شامل موارد زیر می‌باشد:

• کلاه مخصوص کار در ارتفاع: در زمان کار در ارتفاع در سه حالت سر ممکن است آسیب ببیند اول به علت سقوط اجسام از ارتفاع بالاتر، دوم برخورد سر با اشیاء ثابت موجود در مسیر و سوم برخورد سر با اشیاء پس از سقوط از ارتفاع با هارنس به علت ایجاد حرکت پاندولی، لذا استفاده از کلاه مخصوص کار در ارتفاع و یا کلاه ایمنی بند دار الزامی می‌باشد.

هارنس چیست؟

برای حفاظت در برابر سقوط از ارتفاع مناسب برای کار در ارتفاع به‌مانند کار بر روی داربست‌ها و کوهنوردی که در انواع مختلف به‌مانند هارنس تمام بدن یا هارنس فول بادی و انواع کمربند ایمنی تولیدشده نام‌برده می‌شود.

برای قیمت هارنس ایمنی، کمربند ایمنی کار در ارتفاع، هارنس کار در ارتفاع، نحوه بستن کمربند ایمنی کار در ارتفاع، قیمت هارنس صنعتی یا قیمت کمربند ایمنی می‌توانید با فروشگاه آچارک در تماس باشید.

کلمات کلیدی: هارنس

محصولات مشابه