نام لاتین: SPASCIANI RC2603
شناسه کالا: 701
قیمت پایه:
85 میلیون‌تومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: سیستم تنفسی ارابه‌ای اسپاسیانی مدل RC2603
×

سیستم تنفسی ارابه‌ای اسپاسیانی مدل RC2603

شرکت اسپاسیانی (Spasciani) یک شرکت ایتالیایی فعال در زمینه تولید ماسک سیستم‌های تنفسی است که در سال 1893 شروع به فعالیت نموده و کلیه محصولات عرضه شده توسط این شرکت مورد تأیید استاندارد اروپایی CE می‌باشد.

سیستم تنفسی هوا رسان چرخ‌دار Spasciani RC 2603 هنگام انجام کارهای طولانی مدت در محیط‌های آلوده، محیط‌های شیمیایی و به طور کلی در تمام محیط‌هایی که فرد با کمبود اکسیژن مواجهه دارد و برای تنفس و ادامه کار خود نیاز به اکسیژن دارد به خوبی از اپراتور محافظت کرده و اکسیژن کافی را طی مدت زمان طولانی برای فرد تأمین می‌کند.

این دستگاه بر روی یک چرخ دستی فلزی که دارای دوچرخ است و از طراحی مناسبی برخوردار بوده نصب شده و به راحتی قابل حمل و جابجایی در محیط کاری می‌باشد.

سیلندرهای مخزن هوای فشرده در قسمت پشتی چرخ دستی و یک حلقه فلزی برای جمع آوری و قرار دادن لوله تغذیه در قسمت جلوی چرخ دستی قرار دارد. در برخی موارد بسته به تجهیزات اضافی مورد نیاز این دستگاه می‌تواند همزمان 2 اپراتور را تا فاصله 50 متری از سیلندرها تأمین کند. برای هر اپراتور شیلنگ عرضه کننده فشار متوسط، کمربند حمل، شیر تغذیه و ماسک مورد نیاز است.

سیستم عرضه هوای فشرده به همراه شیر تقاضا از اجزای اصلی دستگاه تنفسی هواساز RB 2603 می‌باشند. همچنین بر روی چرخ دستی یک سیستم کاهنده فشار ((RB تعبیه شده است که خروجی فشار متوسط ثابت را مستقل از فشار درون سیلندرها حفظ می‌کند. در محل اتصال سیلندرها دو فشار سنج وجود دارد که به‌طور پیوسته فشار متوسط و فشار بالا را نشان می‌دهند. این دستگاه نیز دارای یک آلارم صوتی است که همزمان با آلارم شیر تغذیه و یا اتصال سریع لوله تغذیه برای اپراتور دوم فعال می‌شود. سیلندرها با فشار bar300 توسط دو لوله فشار قوی به صورت جداگانه به قسمت آداپتور متصل شده‌اند، این شیلنگ‌ها هرکدام دارای شیرهایی با استاندارد EN 144 می‌باشند و همچنین دارای سوپاپ آزادسازی برای جایگزینی سیلندرها هنگام استفاده می‌باشند.

سیستم تغذیه دستگاه (سیلندرها) به وسیله شیلنگ فشار متوسط که در طول‌های مختلفی عرضه می‌شوند و دارای اتصال ایمن و سریع است به صورت جداگانه به شیرهای تقاضا متصل می‌شوند.

کاربر باید برای حمل‌های طولانی شیلنگ فشار متوسط مجهز به کمربند حمل ویژه و قلاب چفت شونده باشد. دو نوع شیر تقاضا A, BN در دستگاه تنفسی RC مورد استفاده قرار می‌گیرد که این دو نوع فقط از لحاظ اتصال به ماسک با هم متفاوت است شیر A به صورت اتصال پیچی به ماسک متصل می‌شود. بر اساس استاندارد (EN 14803) درحالی‌که نوع BN طبق استاندارد (58600 DIN) به صورت اتصال چفتی به ماسک متصل می‌شود. هنگام نصب ماسک بر روی صورت و با اولین تنفس فشار مثبت به صورت خودکار فعال شده و مانع از ورود هوای آلوده از محیط خارجی می‌شود. در قسمت جلوی شیر تقاضا یک دکمه تعبیه شده است که با استفاده از آن می‌توان به صورت دستی فشار مثبت ایجاد کرد. شیر تقاضا با استفاده از یک نری اتصال سریع به شیلنگ فشار متوسط متصل می‌شود.

ماسک‌های مورد استفاده می‌تواند از نوع (TR&2A, TR 2002 A, TR 2002 BN) باشد که مطابق با شیر تغذیه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این دستگاه دارای هشدار دهنده کاهش فشار می‌باشد، هنگامی که فشار سیلندرها به کمتر از bar 35 برسد هشدار دنده فعال می‌شود.

ظرفیت کامل سیلندرها برای تنفس کاربر در دسترس است. دستگاه تنفس RC قابلیت این را دارد که به عنوان دستگاه تنفسی BVF BA (دستگاه‌های تنفسی قابل حمل) با اتصال به یک سرشیر چهار راه و پوشیده شدن توسط فرد، مورد استفاده قرار بگیرد. قسمت هشدار دهنده این دستگاه باید از گردوغبار، آلودگی و سرما (یخ زدگی) محافظت شود.

مشاغلی که از این سیستم استفاده می‌کنند:

1. مناسب برای محیط‌های کاری که با کمبود اکسیژن مواجه‌اند.

2. معادن رو بسته که در طولانی مدت در آن حضور دارند

3. هنگام کار با مواد شیمیایی خطرناک در محیط ایزوله (در آزمایشگاه‌های تخصصی)

4. آتش نشان‌ها

5. هنگام کار با عوامل بیولوژیکی خطرناک

مشخصات فنی دستگاه:

1. دو عدد سیلندر از جنس استیل که هر کدام دارای ظرفیت فشار bar 300 و حجم 6 لیتر می‌باشد.

2. قرقره فلزی با شیلنگ تغذیه به جنس SBR غیر سمی با طول 50 متر همراه با کوپلینگ های اتصال سریع

3. 50 متر شیلنگ اضافه برای اپراتور دوم

4. دو عدد کمربند حمل، برای حمل شیلنگ تغذیه در مسافت‌های طولانی

5. دو عدد ماسک تمام صورت با لنز پارانوییک

6. سیستم کاهش دهنده فشار با پیستون جبران ساز از جنس نیکل آلومینیوم اندود

7. شیر تغذیه اتوماتیک: از جنس فایبرگلاس تقویت شده همراه لوله پلاستیکی دارای یک سیستم هشدار دهنده جبران ناپذیر و یک دکمه مکمل برای تنظیم فشار

8. مدت زمان مورد استفاده برای یک اپراتور 110 دقیقه با متوسط مصرف 30 لیتر بر دقیقه و برای دو اپراتور 55 دقیقه با متوسط مصرف 30 لیتر بر دقیقه

9. شرایط انبار کردن: دما بین C˚05+ و C˚ 20- و RH<80%

10. وزن: kg 50 با شارژ کامل (بدون شیلنگ و ماسک)

استاندارد: مطابق با استاندارد CE اروپا و EN 14593-1

محصولات مشابه