نام لاتین: CT X-ARBOR Work at height Helmet
شناسه کالا: 773
قیمت پایه:
1.45 میلیون‌تومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: کلاه کار در ارتفاع سی تی مدل X-ARBOR با وزن سبک با پوسته ساخته‌شده از ABS و لایه‌ای از پلی‌استایرن توسعه‌یافته برای بالا رفتن از درخت و نجات می‌باشد.
×
کلاه کار در ارتفاع سی تی مدل X-ARBOR

CT X-ARBOR

کلاه مدل X-ARBOR ساخت شرکت (CT (Climbing Technology و محصولی از کشور ایتالیا می‌باشد. این شرکت با به‌کارگیری نیروی متخصص اقدام تولید تجهیزات حفاظت در ارتفاع نموده است. تمامی محصولات این شرکت مطابق با استاندارد بین‌المللی CE تولیدشده است.

معرفی محصول :

کلاه ایمنی مدل X-ARBOR نیز یکی از محصولات این شرکت است. این کلاه دارای وزن سبک بوده و استفاده گسترده‌ای دارد. این محصول با داشتن پوسته لفافی موجب کاهش مساحت کلاه در استفاده می‌شود.

خصوصیات اصلی :

1. دارای گیره لامپ حرفه‌ای و سوراخ برای نصب وسایل حفاظت از شنوایی با قفل سریع (e.g 3M. Peltor. Sperian)

2. وزن سبک با پوسته ساخته‌شده از ABS و لایه‌ای از پلی‌استایرن

3. فوم راحت با پارچه قابل شست‌وشو و جاذب

4. تسمه چانه‌ای با حداقل ریسک شل شدن هلمت در هنگام سقوط ( استحکام بیش از 50 daN)

5. توسعه‌یافته برای بالا رفتن از درخت و نجات

6. سازگار با Visor GF و Visor G در PC و EARMUFFS Kit و GALAXY PADDING REPLACEMENT و مقاوم در برابر فوگ یا مه، خراش و دود

7. وزن: 365 گرم

8. مواد سازنده هر یک از اجزاء در جدول زیر نشان داده‌شده است

دستورالعمل اختصاصی:

دستورالعمل استفاده از این تجهیزات شامل دستورالعمل عمومی و اختصاصی است که توصیه می‌شود، قبل از استفاده با دقت مطالعه گردد.

نکته: این متن تنها حاوی دستورالعمل اختصاصی می‌باشد.

دستورالعمل اختصاصی EN 12492:2002

این متن شامل اطلاعات لازم جهت استفاده درست از هلمت های کوهنوردی است که در جدول شکل 1 به نمایش گذاشته‌شده است. این کلاه برای بالا رفتن، کوهنوردی، غار نوردی، دره نوردی، سخره نوردی و موارد عمومی طراحی‌شده است. X-ARBOR برای بالا رفتن از درخت نیز مناسب می‌باشد.

توجه: اگر از هلمت برای بچه استفاده می‌شود، باید تحت نظارت مستقیم یک فرد شایسته و بزرگ‌سال آموزش‌دیده باشد.

استاندارد مورداستفاده:

EN 12492:2012 تجهیزات کوهنوردان: کلاه برای کوهنوردان استفاده می‌شود. سازمان گواهی دهنده آزمایشاتی را مطابق شکل 2 بر روی محصول انجام داده است. این کلاه از سر کاربران در برابر سقوط اشیاء از ارتفاع و برخورد سر با مانع حفاظت می‌کند. با پوشیدن هلمت مقدار قابل‌توجهی از ریسک ناشی از فعالیت‌ها در ارتفاع کاهش میابد، اما به‌طور کامل ریسک را حذف نمی‌کند، بنابراین کاربر بایستی همیشه بااحتیاط رفتار کرده و از عواقب کارهای خود باخبر باشد. اگر ضربه به‌شدت، بیشتر از حد استاندارد برای هرکدام از کلاه‌های پیشرفته و مصوب وارد شود، با بیشترین مقدار جذب انرژی خراب می‌شود و درنتیجه یک نیروی شدید ممکن است موجب شکسته شدن هلمت شود.

نام‌گذاری بخش‌های مختلف هلمت (شکل 3 در گالری):

1- پوسته خارجی

2- گیره چراغ جلو

 3- تسمه تنظیمی

 4-جداکننده تنظیمی جلو عقب زیر چانه‌ای

 5- سگک زیر چانه‌ای تنگ و گشادکننده

 6- هدبند

 7-سوراخ‌هایی برای نصب و استقرار محافظ

 8- گیره تنظیمی هدبند

 9- لیبل

 10- پشتیبان ایرماف

 11- پد

 12- پوسته داخلی

علامت تجاری بر روی لیبل (شکل 2 در گالری):

1-نام سازنده یا شرکتی که این مارک را تولید می‌کند. 2-تعریف محصول 3-مدل محصول 4-شماره مرجع استاندارد EN 5-مکان کارخانه 6-لوگویی که به خواننده می‌گوید باید قبل از استفاده دستورالعمل را با دقت مطالعه کند. 7-علامت CE 8-لوگو UIAA 9-اندازه 10-کوارتر و سال کارخانه (e.g 2/2017) 11- شماره‌سریال اختصاصی 12- وزن محصول 13- ناحیه‌ای برای نشان دادن نام کاربران

ارزیابی‌ها:

قبل از استفاده تاکید می‌شود که:

1- پوسته فاقد هرگونه ترک، دفرمگی، نشانه‌هایی بر روی پوسته، سوختگی و تغییرات رنگ در کلاه موردبررسی قرار گیرد.

2- تسمه‌ها و دوخت‌ها سالم و بدون بریدگی، سوختگی، شل شدگی باشد.

3-هدبند و نقاط اتصال سالم باشند.

4-گیره تنظیمی هدبند جلو-عقب زیر چانه‌ای جداکننده و یا سگک تنظیمی زیر چانه‌ای جهت تنگ و شل کردن سالم باشند.

توجه: تحت ضربات شدید ممکن است کلاه دچار آسیب داخلی شود که قابل‌مشاهده نباشد که این موضوع می‌تواند به میزان قابل‌توجهی از استحکامات و ظرفیت جذب انرژی هلمت بکاهد به همین دلیل هلمت باید همیشه بعد از ضربه شدید تعویض گردد.

هشدارها:

از تماس کلاه بارنگ، حلال‌ها، چسب، مواد خورنده، چسباندن لیبل ها یا هر چیز دیگری که حاوی مواد باشد که بتواند خواص فیزیکی هلمت ها را تغییر دهد، خودداری شود. حتی اگر آسیب بلافاصله قابل‌مشاهده نیست توانایی جذب انرژی ضربات هلمت ممکن است به خطر بیافتد.

توجه: این محصول در انطباق با هنجارهای ایمنی ساخته‌شده است اما اگر در معرض فشار بار بیش‌ازحد تحمل محصول قرار بگیرد ممکن است طوری آسیب ببیند که غیرقابل استفاده شود. بنابراین نباید عمداً به کلاه ضربه وارد کنید. کلاه را در داخل کوله‌پشتی پر که موجب وارد آمدن فشار بر کلاه می‌شود قرار ندهید.

گستره دمایی برای استفاده و نگه‌داری:

این کلاه برای شرایط آب‌وهوایی که یک شخص عادی می‌تواند تحمل کند (دمای بین +50 تا -20) طراحی شده است. تمام مواد استفاده‌شده ضد آلرژی و حساسیت پوستی بوده و راحتی را برای کاربر فراهم می‌کند.

توجه: کلاه را در داخل ماشین یا مکانی که در معرض نور مستقیم آفتاب باشد، قرار ندهید.

دستورالعمل استفاده:

از حفاظت کافی کلاه، تنظیم و سایز مناسب کلاه برای استفاده‌کننده (مدل مردانه، زنانه، بچه‌گانه طبق جدول 1) اطمینان حاصل فرمایید.

توجه: اگر کلاه به‌درستی تنظیم نمی‌شود از آن استفاده نکنید. اگر به‌درستی تنظیم نمی‌شود آن را با سایز یا مدل مناسب تعویض کنید.

نحوه استفاده و تنظیمات (عکس در گالری):

1. هدبند را با گیره تنظیمی چرخشی بازکنیدشکل 4.2) و هلمت را بر روی سرخود قرار دهید، همچنین گیره تنظیمی هدبند در پشت گردن قرار دارد.

2. گیره تنظیمی را جهت افزایش یا کاهش سایز در یک مسیر مدور بچرخانید تا وقتی‌که سایز بهینه و مناسب خود دست پیدا کنید (شکل 4.3)

3. جهت تنظیم حالت عمودی هدبند، کلاه را با استفاده از حالت کشویی آن‌که همراه با تسمه بالا و پایین حرکت داده و تنظیم کنید. (شکل 4.4)

4. تنظیم کشویی افقی گیره زیر چانه‌ای جداکننده، همراه با تسمه، امکان تناسب کامل کلاه با سر کاربر فراهم می‌کند. (شکل 4)

5. جداکننده باید زیر گوش‌های کاربر قرار گیرد. سگک رهاساز سریع را ببندید. وقتی سگک به‌درستی بسته شود صدای کلیک را می‌شنوید. (شکل 4.6)

6. سفت کردن تسمه زیر چانه‌ای باعث می‌شود، کلاه بیشتر به‌صورت بچسبد و روی سر فرد فیکس شود. بررسی کنید که سگک‌ها به‌درستی بسته‌شده باشد. همان‌طور که در شکل 4.7 نمایش داده‌شده، تسمه زیر چانه را نگه‌دارید.

7. جهت برداشتن کلاه زبانه‌های کناری سگک بسته را فشار دهید.

توجه: مطمین شوید که قسمت آویزان و شل بین سیستم تنظیمی و پوسته کلاه وجود نداشته باشد. (شکل 6.4)

تنظیم درست تمامی تسمه‌ها باعث اطمینان از بهبود راحتی در طول استفاده و جلوگیری از افتادن تصادفی کلاه از روی سر می‌شود: حرکت جانبی، جلویی، عقبی بایستی حداقل شود.

انبار و حمل‌ونقل:

هلمت ها همیشه در یک جعبه یا پاکت با یک لیبل شناسایی کارخانه بر روی جعبه تحویل داده می‌شود. در طی حمل‌ونقل باید اطمینان یافت که دچار آسیب نشود. مکان ذخیره‌سازی و انبار کلاه‌ها باید خنک، خشک، دارای تهویه مناسب باشد و از اشعه مستقیم آفتاب و منابع گرما /اشعه UV محفوظ باشد.

مواد سازنده:

اجزاء: 1- پوسته داخلی 2-پوسته خارجی 3-پد (جاذب و قابل شست‌وشو یا غیر جاذب و قابل شست‌وشو) 4-تسمه‌ها 5-هدبند

مواد:

1. PS: پلی استیرن

2. EPS: پلی استیرن با چگالی بالا و بهبودیافته

3. PP: پلی پروپیلن

4. PA: پلی آمید

5. PU: پلی اورتان

6. ABS: آکریلو نیتریل بوتادین استایرن

7. PES: پلی‌استر

8. PC: پلی کربنات

9. PE: پلی‌اتیلن


محصولات مشابه