نام لاتین: ARIAK AGD-24
شناسه کالا: 1773
قیمت پایه:
138 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: دتکتور گاز آریاک با پایه 24 ولت مدل AGD-24
×

دتکتور گاز آریاک با پایه 24 ولت مدل AGD-24

این دتکتور ابزاری مناسب برای تشخیص نشت گازهای شهری و کپسولی (مایع)، گازهای آتش‌زا از قبیل پروپان، ایزوبوتان و حتی الکل می‌باشد که برای اماکن عمومی، منازل، تأسیسات و کارخانجات مناسب است.

 برای فعال کردن دستگاه پس از برقراری تغذیه با گذشت تقریباً 5 دقیقه دستگاه آماده به کار می‌شود. از این لحظه، چراغ LED دستگاه هر 5 ثانیه چشمک می‌زند که نشان‌دهنده فعال بودن دستگاه می‌باشد.

با وقوع نشت گاز و پس از تشخیص آن، آشکارساز عمل کرده و ضمن روشن شدن چراغ LED، به مرکز کنترل فرمان اعلام خطر می‌دهد.

 این دستگاه با مرکز کنترل اعلام حریق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات:

کاربرد: وظیفه تشخیص حریق

جنس: ABS

رنگ: سفید

وزن خالص محصول: 200 گرم

مدل: AGD-24

برند: آریاک – ARIAK

کشور سازنده: ایران

اصول کار:

این آشکارساز، ابزاری مناسب برای تشخیص نشت گازهای شهری و کپسولی (مایع)، گازهای آتش‌زا از قبیل پروپان، ایزوبوتان و حتی الکل می‌باشد که برای اماکن عمومی، منازل، تأسیسات و کارخانجات مناسب است. این دستگاه با مرکز کنترل اعلام حریق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با گذشت تقریباً 5 دقیقه از زمان برقراری تغذیه، دستگاه آماده به کار است. از این لحظه، چراغ LED دستگاه هر 5 ثانیه چشمک می‌زند که نشان‌دهنده فعال بودن دستگاه می‌باشد. با وقوع نشت گاز و پس از تشخیص آن، آشکارساز عمل کرده و ضمن روشن شدن چراغ LED، به مرکز کنترل فرمان اعلام خطر می‌دهد. پس از رفع نشتی و برطرف شدن اثر گاز، با Reset کردن مرکز کنترل، آلارم قطع شده و آشکارساز به حالت عادی باز می‌گردد.

طریقه نصب:

1. ترمینال‌های زون مرکز باید به پایه‌های 1 و 6 آشکارساز وصل شوند (مثبت پایه 1 و منفی پایه 6)

2. پایه شماره 3 آشکار سازها، باید به یکدیگر وصل شده و به سر مثبت تغذیه کمکی (24+ ولت) وصل شوند. سرمنفی تغذیه کمکی (24- ولت) نیز باید به ترمینال GND یا ترمینال منفی زون وصل شود.

3 چنانچه تعداد آشکارسازها از 10 عدد کمتر باشد و از ترمینال AUX استفاده‌ای نشده باشد، تنها با اتصال پایه شماره 3 آشکارسازها به ترمینال AUX، تغذیه کمکی تأمین می‌گردد.

4. هنگامی که آشکارساز بر روی پایه نصب شده باشد، ولتاژ زون مرکز در ترمینال‌های 2 و 5 برقرار می‌گردد، که باید به پایه‌های 1 و 6 آشکارساز بعدی یا مقاومت انتهای خط (EOLR) وصل شوند.

5. خروجی چراغ ریموت (چراغ سردر) باید از پایه‌های 2 و 4 گرفته شود (مثبت پایه 2 و منفی پایه 4). این چراغ با عمل کردن آشکارساز، روشن می‌گردد.

6. برای اینکه یک چراغ ریموت بتواند از چند آشکارساز فرمان بگیرد، باید پایه شماره 4 آن آشکارسازها به یکدیگر وصل شوند.

محصولات مشابه