نام لاتین: Honeywell North N75001L Organic Vapor Cartridge
شناسه کالا: 313
قیمت پایه:
72 هزارتومان
وضعیت: موجود نیست.
توضیحات کوتاه: فیلتر شیمیایی ماسک تنفسی N75001L ساده، ترکیبی و مناسب برای استفاده در انواع ماسک‌های نیم صورت و تمام‌صورت North، برای فیلتراسیون کلیه بخارات آلی می‌باشد.
×
کارتریج ماسک شیمیایی هانی ول نورث مدل N75001L

کارتریج نوار مشکی North N75001L ساده و ترکیبی می‌باشد و مناسب برای استفاده در انواع ماسک‌های نیم صورت و تمام‌صورت است. این کارتریج ماسک قابلیت بالا در فیلتراسیون کلیه بخارات آلی طبق استاندارد NIOSH را دارد.

کارتریج مور تایید استاندارد NIOSH برای استفاده در برابر بخارات آلی مانند: استون - کلروبنزن - کلروفرم - تولوین -تری کلرو اتیلن - اتانول آمین - اتیل الکل - اتیل اتر - هپتان - نفتالین - نیتروبنزن - فنیل اتر و ... می‌باشد. محافظ خوبی در برابر سم‌ها و آفت‌کش‌ها، حلال‌ها، رنگ‌ها، چسب, لاک, مصالح و بخارات آلی می‌باشد.

کارتریج ماسک تنفسی N75001L به همراه فیلتر P100 قابلیت جذب ذرات با حداقل کارایی 99.97%

صنایع و مصارف کارتریج بخارات آلی Honeywell North N75001L

• کاربرد در اماکن بسته با غلظت بالای گازها و یا گردوغبارهای سمی • کاربرد در اماکن دارای آلودگی بیولوژیکی • کاربرد در آزمایشگاه‌ها و صنایع دارویی • آتش‌نشانی وامداد • صنایع شیمیایی • صنایع نفت و گاز و پتروشیمی • معادن و حفاری

فیلتر ماسک هانیول مدل N75001L

بخارات آلی بسته به موادی تشکیل‌دهنده، برای بدن مضر هستند. این مواد شاید سمی نباشند اما آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به بدن انسان وارد خواهند کرد. برای جلوگیری از این آسیب‌ها بهتر است از ماسک‌های فیلتردار استفاده کنید. البته نوع فیلتری که مورداستفاده قرار می‌گیرد اهمیت بالایی دارد. شرکت «هانی‌ول» (Honeywell) نمونه‌ای فیلتر را تولید کرده که مختص استفاده در محیط‎هایی آلوده به بخارات آلی است. این فیلتر با نام N75001L روی دو طرف ماسک پیچ ‌می‌شود. ازجمله مهم‌ترین منابعی که موجب انتشار بخارات آلی به شمار می‌آیند می‌توان به وسایل نقلیه موتوری، صنایع نفت و پتروشیمی،پخش و توزیع سوخت و جایگاه‌های سوخت‌رسانی، سم‌ها و آفت‌کش‌ها، حلال‌ها، رنگ‌ها، چسب و لاک و مصالح ساختمانی اشاره کرد. اگر در محیط کار شما چنین منابعی وجود دارد، بایستی از ماسک‌های تنفسی فیلتر‌دار، به همراه فیلتر مدل N75001L استفاده کنید.

استاندارد: EN149:2001+A1:2009

مناسب برای:

نجاری , جوشکاری , ساختمانی , تراشکاری , عمومی , بیمارستان

راهنمای استفاده از فیلتر

فیلترهای مخصوص گاز یا ذرات متشکل از یک یا دو فیلتر هستند که توسط اعمال فیزیکی و شیمیایی قادر به نگهداری ذرات آلاینده هوابرد هستند. محدودیت استفاده از فیلترهای تنفسی که بر روی ماسک‌های تمام‌صورت (Full face) نیم صورت (half- mask)یا ماسک‌های دهانی، نصب‌شده‌اند به شرایط محیطی بستگی دارد. اطلاعات زیر جنبه عمومی داشته و با قوانین خاص هر کشور در این زمینه تکمیل‌شده و قابل کاربرد هستند. تنها اشخاصی که کاملاً به محدودیت و طرز استفاده از فیلترها آگاهی دارند مجاز به استفاده از آنها هستند.

فیلترهای مرکب، ذرات و گازها

فیلترهای مخصوص گاز بر اساس دو استاندارد اروپایی EN 141 و EN 371 بوده و به انواع زیر تقسیم می‌شوند که نوع هرکدام به رنگ و حروف مشخص‌شده‌اند.

توضیح تعیین نوع فیلتر مناسب با ماده شیمیایی از روی رنگ آن


نوع فیلتر:

رنگ مشخص‌کننده: قهوه‌ای 

محدوده مورداستفاده : گازها و بخارات آلی با نقطه‌جوش بیش از 0c 65


نوع فیلتر: AX 

رنگ مشخص‌کننده: قهوه‌ای 

محدوده مورداستفاده : گازها و بخارات آلی با نقطه‌جوش کمتر از 0c 65


نوع فیلتر:

رنگ مشخص‌کننده: خاکستری 

محدوده مورداستفاده : گازها و بخارات غیر آلی (معدنی) مانند: cl2، H2s، Hcl


نوع فیلتر:

رنگ مشخص‌کننده: زرد 

محدوده مورداستفاده : گازهای اسیدی از قبیل: سولفور دی‌اکسید so2 و اسید کلریدریک Hcl


نوع فیلتر:

رنگ مشخص‌کننده: سبز 

محدوده مورداستفاده : آمونیاک


نوع فیلتر: co 

رنگ مشخص‌کننده: سیاه 

محدوده مورداستفاده : دی‌اکسید کربن


نوع فیلتر: Hgp3 

رنگ مشخص‌کننده: قرمز- سفید 

محدوده مورداستفاده : بخارات جیوه


نوع فیلتر: NOP3 

رنگ مشخص‌کننده: آبی – سفید 

محدوده مورداستفاده : گازهای نیترو، گروه NO دار


نوع فیلتر: Reactor – p3 

رنگ مشخص‌کننده: نارنجی-سفید 

محدوده مورداستفاده : ید رادیواکتیو مانند متیلید رادیواکتیو


فیلترهای گازی در دسته‌های متفاوتی تولید می‌شوند و جهت انتخاب صحیح به فرد اجازه انتخاب می‌دهند. این فیلترها بر اساس ظرفیت جذبشان طبقه‌بندی می‌شوند. فیلتر گازی 1 (کوچک) فیلتر گاز 2 (متوسط) فیلتر گاز 3 (بزرگ). فیلترهای مخصوص ذرات در مقابل ذرات هوابرد (ذرات معلق در هوا) فرد را محافظت می‌نمایند و بر اساس استانداردهای EN 143 و EN 146 و EN 147 تولید می‌شوند. اینگونه فیلترها با حرف (P) و به رنگ سفید بعلاوه اعداد 1، 2 و یا 3 مشخص می‌شوند.

فیلترهای مرکب برای ترکیبی از ذرات و گازها قابل‌استفاده‌اند. این فیلترها، با علامات مخصوص گازها و ذرات مشخص‌شده‌اند. مثلاً: A2 فیلتری است با ظرفیت جذب متوسط برای بخارات آلی با نقطه‌جوش بالای 0c 65، یک فیلتر P3، فیلتر ذره گیر با کارایی بالا در برابر ذرات جامد و مایع است و A2P3 فیلتر ترکیبی است که دو طرفه خاصیت جذب آلاینده‌ها را دارد.

زمان (مدت) استفاده:

- زمان استفاده از یک فیلتر بستگی به بار ورودی به آن دارد از قبیل: نوع و غلظت آلاینده، بارکاری فرد استفاده کنند (میزان فعالیتی که فرد با فیلتر در محیط انجام می‌دهد).

- فرد استفاده‌کننده می‌تواند از روی ظهور یا پیدایش بو، مزه و تحریک ایجادشده از خروجی فیلتر گازی کارایی یا عدم کارایی فیلتر را تعیین کند. (حدودی).

- فیلترهایی که در مقابل آلاینده‌ها مورداستفاده واقع می‌شوند بدون اینکه بو، مزه یا تحریک ایجاد کنند جهت تشخیص مدت‌زمان مورد مصرف نیاز به قوانین خاصی دارند.

- برای فیلترهای 3 Hg-P، حداکثر زمان مورداستفاده 50 ساعت است.

- فیلترهای مرکب و گردوغبار باید هنگامی‌که مقاومت تنفسی در آنها خیلی زیاد شد، تعویض شوند.

 ( احساس تنگی نفس در ماسک یا سخت شدن تنفس).

شرایط انبار و نگهداری:

فیلترها توسط شرکت‌های سازنده آب‌بندی Seal شده‌اند (فیلترهای گاز، گردوغبار و مرکب)، فیلترهای نو را که هنوز از بسته اصلی خارج نشده‌اند می‌توان در دمای اتاق و محافظت در مقابل گردوغبار محیطی نگهداری نمود. زمان نگهداری فیلترهای مرکب و گازی بر روی فیلتر حک‌شده است.

ماسک شیمیایی نیم صورت نورث مدل 5500
ماسک شیمیایی نیم صورت سیلیکونی نورث مدل 7700

آچارک قیمت کارتریج ماسک شیمیایی نورث مدل N75001L، کارتریج ماسک تنفسی و انواع کارتریج ماسک شیمیایی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

محصولات مشابه