نام لاتین: CT Twister Swivel
شناسه کالا: 1196
قیمت پایه:
800 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: هرزگرد کار در ارتفاع سی تی مدل Twister ساخته‌شده از آلیاژ روشن، ایدآل برای اجتناب از چرخیدن طناب هنگام حمل بار می‌باشد.
×

هرزگرد کار در ارتفاع سی تی مدل Twister

TWISTER ساخت شرکت (CT (Climbing Technology و محصولی از ایتالیا می‌باشد. این شرکت با به‌کارگیری نیروی متخصص اقدام تولید تجهیزات حفاظت در ارتفاع نموده است. تمامی محصولات این شرکت مطابق با استاندارد بین‌المللی CE تولیدشده است. مفصل گردنده بلبرینگ ساخته‌شده از آلیاژ روشن، ایده آل برای اجتناب از چرخیدن طناب هنگام حمل بار می‌باشد.

خصوصیات اصلی:

• نصب‌شده بر روی بلبرینگ مهروموم شده که قابلیت اطمینان بالا را تضمین می‌کند.

• کوچک و جمع‌وجور با استحکام 24 KN

• ابعاد: 84×43

• وزن: 80

• کشور سازنده: ایتالیا

• استاندارد مورداستفاده: EN 354:2002

• شماره رفرنس: 2D793

(تصویر شماره 1 در گالری)

توجه: لطفاً قبل از استفاده از محصول بروشور را با دقت مطالعه بفرمایید. این بروشور شامل اطلاعات درستی از نحوه استفاده از مفصل گرداننده است. استفاده نادرست و نگهداری از نامناسب می‌تواند منجر به حوادث جدی و حتی منجر به مرگ شود، به همین دلیل استفاده از این وسیله محدود به کارشناسان، افراد آموزش‌دیده و آگاه به خطرات ایجادشده بوده و در فعالیت‌هایی شامل: عملیات نجات، کوهنوردی، صعود، غارنوردی و کاوش استفاده می‌شود. هارنس تمام بدن تنها وسیله قابل‌قبول است که می‌تواند به‌عنوان سیستم حفاظت از سقوط مورداستفاده قرار می‌گیرد. لذا لازم است آموزش کافی (دانش تکنیک‌ها و اقدامات امنیتی) را قبل از استفاده از ابزار دریافت کنید. اگر شخصی خود را در شرایط سختی یافت، هنگام استفاده از محصول باید روش نجات ایمن و کارآمد را به‌کار ببندد. این وسیله جزء وسایل شخصی نیست و می‌تواند به‌صورت عمومی استفاده شود. موارد استفاده بد یا نادرست بسیاری وجود دارد اما تنها چند مورد در اطلاعات این بروشور آمده است. تنها روش‌های درست ذکرشده مجاز به استفاده هستند. هر روش استفاده دیگر غیر از موارد مجاز ممنوع است. بررسی کنید که محصول موردنظر و مجموعه تجهیزات با یکدیگر و با استانداردها و توصیه‌های کاربردی سازگار باشند.

همچنین بررسی کنید که سیستم به‌درستی مونتاژ شده باشد و هر جزء در کار دیگر اجزاء اختلالی ایجاد نکند. هنگامی‌که یک مفصل گرداننده در هر نوع از سیستم حفاظت از سقوط نصب شود، بایستی تنظیم دیگر قطعات و لوازم جانبی به‌درستی انجام‌شده و تاثیر خطرناک در سیستم را در طول اتصال در نظر بگیرید.

یک وسیله حفاظت فردی در برابر سقوط از ارتفاع فراهم نموده و هرگز خود را در برابر ریسک‌های کشنده قرار ندهید و این ریسک‌ها را قابل‌قبول ندانید. کاربران مسیول ریسک‌های خودساخته، هستند. تولیدکنندگان و خرده‌فروشان هیچ‌گونه مسیولیتی در قبال آسیب‌ها یا دیگر نتایج منفی حاصل از استفاده نادرست و برنامه کاربردی نامناسب و یا تعمیر توسط افراد غیرمجاز قبول نمی‌کند. تولیدکننده به‌طور انحصاری مسیول نگهداری بد و به‌طورکلی سهل‌انگاری در کاربرد که می‌تواند موجب افزایش خطر در استفاده از تجهیزات نمی‌باشد. تولیدکننده تمام مسیولیت مواردی از قبیل حوادث، جراحات یا مرگ و درنتیجه استفاده نادرست از محصولات توسط کاربر و یا شخص ثالث را رد می‌کند.

تولیدکننده تمام مسیولیت عدم پیروی از دستورالعمل را رد می‌کند. سازنده تمام مسیولیت تمام شدن محصول و قرار دادن در بازار بدون دستورالعمل و کارت فنی ثبت‌شده را بر عهده نمی‌گیرد.

کسی که قادر به عهده گرفتن این مسیولیت‌ها و ریسک‌ها نیست، نباید از این محصول استفاده کند. شرایط بهداشتی درمانی کاربر در موارد نجات که می‌تواند بر استفاده نرمال یا شرایط اضطراری تاثیرگذار باشد را در نظر بگیرید. جهت ایمنی کاربر ضروری است که در صورت فروش مجدد به خارج از کشور مقصد، خرده‌فروش باید دستورالعمل عمومی را به زبان کشور مقصد کند.

برای مشاهده سایر محصولات کار در ارتفاع این صفحه را مطالعه فرمایید.

اطلاعات عمومی در مورد روش‌های مهم استفاده:

قبل از استفاده بررسی و کنترل و اطمینان حاصل کنید که در شرایط مطلوب استفاده می‌شود. حتی اگر در مورد نامناسب بودن وسیله به مقدار جزیی شک دارید، در تعویض وسیله شک نکنید.

نقطه تکیه‌گاه بایستی در بالادست کاربر نصب شود و مطابق با استاندارد EN 795/959 و حداقل مقاومت 15 KN را تحمل نماید. این ابزار برای شرایط آب‌وهوایی نرمال که برای انسان قابل‌تحمل است (در گستره دمایی -40 تا +50 درجه سانتی‌گراد) طراحی‌شده است. اگر وسیله در حوادثی دچار ضربه شدید یا سقوط شده است بلافاصله آن را تعویض نمایید زیرا حتی اگر آسیب قابل مشاهده‌ای ندیده باشد باعث می‌شود مقاومت اولیه به‌طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد. استفاده از تجهیزات را در ترکیب با دیگر لوازم و جاذب‌های انرژی شامل (اتصال‌دهنده EN 362 و طناب‌های UIAA مطابق با EN 892 و رسن EN 566).

(تصویر شماره 2 در گالری)

مهم: همیشه از اتصال‌دهنده‌ها با گیت پیچی (بسته) برای اتصال مفصل گرداننده به نقطه ثابت استفاده کنید.

طول کلی زیر سیستم با یک جاذب انرژی در بعضی نقاط و دو اتصال‌دهنده نباید بیشتر از 2 متر باشد (برای مثال: اتصال‌دهنده + لنیارد + جاذب انرژی + اتصال‌دهنده). یک Longe بدون جاذب انرژی نباید در سیستم حفاظتی استفاده شود. زمان تنظیم طول لنیارد از ریسک سقوط دوری‌کنید، نباید به نواحی که ریسک سقوط وجود دارد حرکت کنید. شما باید ریسک تسمه یا طناب شل شده را کاهش دهید. استفاده از محصول در زیردریا و غارنوردی عمر محصول را به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهید. مراقب باشید مفصل گرداننده را در معرض نواحی تیز یا قطعات / مواد ساینده قرار ندهید. هنگامی‌که از وسیله در نواحی لبه‌دار استفاده می‌شود باید اقدامات احتیاطی لازم را در نظر گرفته شود. کارت اطلاعات فنی را که توسط کاربر پر و نگهداری و به‌روزرسانی می‌شود را به‌وسیله بچسبانید.

علامت تجاری:

اطلاعات زیر بر روی وسیله حک‌شده است:

1. علامت استاندارد CE

2. 0333 شناسه بازرسی‌های مسیول کنترل تولید

3. نام محصول یا مسیول ارایه محصول به بازار

4. شماری lot محصول

5. استاندارد مرجع EN 354:2010

6. حداقل بار تضمین‌شده از شکست: 24 KN

7. حداکثر طول لنیارد: 65 mm

8. یک لوگو که توصیه می‌کند کاربر قبل از استفاده دستورالعمل را با دقت مطالعه نماید.

بسته به‌اندازه ابزار این اطلاعات می‌تواند در نقاط مختلفی حک شود.

نگهداری:

مهم: همیشه قبل و هنگام استفاده، ابزار را در شرایط خوب نگهداری کنید؛ در صورت تردید از عملکرد خوب در شرایط کاری وسیله را تعویض نمایید. در صورت بروز علایمی از قبیل خوردگی یا فرسودگی وسیله را تعویض نمایید. از تماس وسیله با منابع حرارتی خودداری نمایید. از تماس با مواد خورنده و یا حلال‌ها اجتناب کنید در صورت شست‌وشو آن را بلافاصله در دمای اتاق 20 درجه سانتی‌گراد خشک نمایید. در صورت لزوم از صابون نرم برای شست‌وشو استفاده نمایید. وسیله را با آب پاک بشویید و با پارچه تمییز خشک نمایید و یا بدون تماس با منابع گرمایی خشک نمایید. ابزار بایستی حداقل سالی یک بار توسط شخص صالح (به‌عنوان‌مثال: سازنده) بازرسی کرده و سوابق کنترل محصول را نگهدارید.

ضدعفونی:

 جهت ضدعفونی کردن ابزار از نمک آمونیوم استفاده نمایید. سپس با آب گرم حداکثر 20 درجه شست‌وشو دهید. وسیله را به مدت یک ساعت در داخل محلول ضدعفونی قرار دهید. ابزار را شسته و با پارچه تمییز خشک نمایید.

انبارداری:

 جهت انبار کردن محصول در مدت طولانی آن را در جعبه بسته و در محیط خشک و دارای تهویه مناسب بسته‌بندی کنید. ابزار نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد. از تماس وسیله با هرگونه وسایل خورنده، گرما و تماس با اشیاء نوک‌تیز خودداری کنید. از قرارگیری در معرض اشعه ماوراءبنفش خودداری کنید. هرگز قبل از کاملاً خشک کردن وسیله آن را انبار نکیند و آن را در نواحی با غلظت بالای نمک انبار نکنید. احتیاط خاصی در حین حمل‌ونقل به‌غیراز موارد ذکرشده در نگه‌داری وجود ندارد. هرگز وسیله را در اتومبیل زیر نور خورشید رها نکنید.

طول عمر وسیله: طول عمر وسیله به عوامل منفی بستگی دارد شامل: شدت تکرار و یا استفاده نادرست؛ شرایط محیطی (رطوبت، انجماد، یخ‌زدگی)؛ فرسودگی، خوردگی، تنش یا تغییر شکل، قرار گرفتن در معرض منابع حرارتی؛ شرایط انبارداری نامناسب؛ مدت استفاده از وسیله؛ قرارگیری در معرض عوامل شیمیایی و..... (مواردی غیر از موارد ذکرشده نیز ممکن است تاثیرگذار باشد). مراقبت کافی از وسیله (لطفاً به بخش نگهداری مراجعه نمایید) اجتناب از شرایط نامناسب گفته‌شده منجر به افزایش دوام و طول عمر وسیله خواهد شد.

موارد زیر می‌تواند به‌عنوان یک قاعده استاندارد برای تعیین دوام ابزار و ادوات در نظر گرفته شود: 10 سال برای محصولات متشکل از مواد پلاستیکی/یا اجزاء پارچه ای. برای محصولات فلزی دوام نامعین است. توصیه می‌شود وسیله یا ابزارآلات را حداقل هر 10 سال یک بار تعویض نمایید و در این میان قوانین و مقررات جدید را در نظر بگیرید، همچنین سازگاری محصول را با دیگر اجزاء در نظر بگیرید.

(تصویر شماره 3 در گالری)

برای ایمنی شما توصیه می‌شود که وسیله را همیشه قبل و هنگام و بعد از استفاده به‌طور منظم بررسی کنید و توجه داشته باشید که این بازرسی حتماً توسط اشخاص واجد صلاحیت انجام شود. دوره بازرسی با توجه به فرکانس و یا شدت استفاده از وسیله و تجهیزات بستگی دارد اما معمولاً هر 12 ماه یک بار توسط اشخاص واجد صلاحیت انجام می‌شود.

حتی اگر به مقدار بسیار جزیی به شرایط وسیله شک داشتید، بلافاصله آن تعویض نمایید.

CT Twister Swivel

محصولات مشابه