نام لاتین: FUJI FC-11 Pole Safety Belt
شناسه کالا: 244
قیمت پایه:
1.535 میلیون‌تومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: کمربند ایمنی سیم بانی ترمز دار فوجی مدل FUJI FC-11 برای فعالیت بر روی دکل‌های برق و دکل‌های مخابراتی به‌صورت وسیع مورداستفاده قرار می‌گیرد.
×

کمربند ایمنی سیم بانی ترمز دار فوجی مدل FUJI FC-11

کمربند ایمنی سیم بانی یا کمربند دکل بانی برای کار در ارتفاع می‌باشد که شامل تمام بدن نمی‌باشد و فقط دور کمر را احاطه می‌کند به‌مانند کمربند شلوار. علت این نام‌گذاری برای کمربند ایمنی کار در ارتفاع، استفاده کارگران بخش صنعت مخابرات و برق از این کمربند ایمنی دکل بانی در هنگام کار بر روی دکل‌های برق و دکل‌های مخابراتی به‌صورت وسیع می‌باشد.

کمربند سیم بانی فوجی FUJI Denko Pole Safety Belt FC-11

کمربند ایمنی سیمبانی مدل FC-11 توسط شرکت FUJI کشور ژاپن FUJI DENKO CO.,LTD. i طراحی و تولید می‌شود. فعالیت این شرکت درزمینه تولید تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع است.

معرفی سه بخش اصلی لنیارد این کمربند سیمبانی به شرح زیر:

بخش اول: طناب سه لایه نایلونی سایز 16 (به قطر 16 میلی‌متر) و به طول 2/1 متر که یک سر آن قلاب نصب‌شده است و سر دیگر آزاد است.

بخش دوم: قلاب فولادی مدل TSUYORON FS-60 با دهانه کوچک که به‌صورت ثابت به یک سر طناب متصل شده است و قابل جدا کردن نمی‌باشد. دهانه این قلاب فولادی به‌وسیله یک قطعه متحرک فنری باز می‌شود، زمانی که فرد استفاده‌کننده، اهرم پشت قلاب را با شست دست به سمت داخل فشار داده و با انگشت سبابه قطعه متحرک را به داخل فشار دهد.

بخش سوم: ابزار فرود که درواقع یک قطعه فولادی با کنترل دستی و دارای گیره اتصال به کمربند کار در ارتفاع می‌باشد. این بخش از لنیارد اصطلاحاً ترمز نیز نامیده می‌شود. دلیل آن‌هم قابلیت این محصول در کنترل سرعت فرود (ترمز گرفتن در هنگام فرود) می‌باشد.

نحوه بستن کمربند ایمنی کار در ارتفاع فوجی:

این محصول از دو بخش کمربند خارجی (که نازک‌تر است و طول بیشتری دارد) و کمربند داخلی (که عریض‌تر بوده و طول کمتری دارد) تشکیل‌شده است. کمربند داخلی درواقع نقش پشتیبانی کمر را ایفا می‌کند که در ضمن قلاب‌ها و تجهیزات کمکی نیز به این بخش متصل شده است. سگک این کمربند بر روی کمربند خارجی (که طول بیشتری دارد) نصب‌شده است. لطفاً دقت فرمایید، سگک کمربند را طوری ببندید و تنظیم کنید که قلاب فولادی D شکل در پهلوی راست و قلاب مربع شکل در پهلوی چپ قرار گیرد. در زیر تکنیک اصلی و صحیح بستن سگک این کمربند ایمنی شرح داده‌شده است:

سر آزاد کمربند را از زیر شیار اول سگک وارد کرده، از قسمت انتهایی سگک رد می‌کنیم و سپس از گیره کوچک نگه‌دارنده سبزرنگ عبور می‌دهیم. دقیقاً مانند روش رایج بستن کمربند شلوار می‌باشد و سر آزاد کمربند در سمت چپ قرار می‌گیرد.

روش نصب و استفاده از لنیارد:

پس‌ازاینکه کمربند را به‌صورت صحیح به کمر بستیم (قلاب D شکل پهلوی راست و قلاب مربع شکل روی پهلوی چپ قرار گیرد) ابتدا ابزار فرود (ترمز فرود) را از طریق گیره یا قطعه اتصال به قلاب‌های D شکل کمربند متصل نموده سپس قلاب فولادی لنیارد را به یک نقطه ثابت و قابل‌اتکا متصل می‌نماییم. در این حالت همیشه لنیارد شما به شکل U قرار می‌گیرد و می‌توانید با استفاده از کنترل دستی ابزار فرود، فاصله خود را تنظیم کنید. (البته حداکثر به‌اندازه طول طناب لنیارد!!!)

مشخصات و امکانات کمربند ایمنی فوجی FUJI Denko Pole Safety Belt FC-11:

در ابتدا باید عرض کنیم، کمربند خارجی، به شکل تسمه برزنتی بسیار محکم، با طول تقریبی 120 سانتیمتر و عرض 4/5 سانتیمتر، به‌راحتی دور کمر هر فردی بسته‌شده و محکم می‌گردد. لذا این محصول سایزبندی نداشته و free Size می‌باشد. همین‌طور رنگ دیگری غیر از رنگ آبی ندارد و تک‌رنگ می‌باشد.

جهت سهولت استفاده، یک کمربند داخلی به طول 65 سانتیمتر و عرض 8/5 سانتیمتر بر روی کمربند خارجی تعبیه‌شده است که باعث می‌شود در هنگام کار، نیروی وارده از طرف کمربند ایمنی بر فرد استفاده‌کننده، به‌طور یکنواخت تقسیم‌شده و باعث درد ایجاد فشار مضاعف در یک ناحیه مشخص نشود.

جهت نگهداری و آویزان کردن ابزار در حین انجام کار، بر روی کمربند داخلی یک قطعه فولادی مربع شکل تعبیه‌شده است که می‌توان از آن برای اتصال و آویزان کردن وسایل و ابزار کار استفاده کرد.

وزن اجرا مختلف کمربند ایمنی FUJI Denko Pole Safety Belt FC-11:

وزن لنیارد کلاً 1030 گرم شامل: طناب (310 گرم) + قلاب فولادی کوچک (270 گرم) + ابزار فرود (450 گرم) وزن کمربند شامل کمربند خارجی، کمربند داخلی و گیره‌های فولادی اتصال ابزار کلاً 630 گرم وزن کل کمربند ایمنی FUJI Denko Pole Safety Belt FC-11 شامل تمامی متعلقات و اجزا 1660 گرم می‌باشد.

قیمت کمربند ایمنی فوجی

FUJI FC-11 Pole Safety Belt

محصولات مشابه