نام لاتین: PUSHA Safety Gloves
شناسه کالا: 532
قیمت پایه:
32 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: دستکش ضد حلال ساق بلند پوشا برای کار در کارخانه جات پتروشیمی و کار با مواد شیمیایی آروماتیک و مشتقات نفتی بسیار مناسب است.
×

دستکش ضد حلال ساق بلند پوشا

این دستکش دارای مقاومت حفاظتی خوب در برابر اسیدها و پرو اکسیدها (بازهای معدنی و آلی) می‌باشند. علاوه بر گازها، مواد شیمیایی و بخارات در برابر خورندگی نیز مقاوم هستند. در مقابل سایش نیز مقاومت کافی را داشته و در دماهای پایین قابلیت انعطاف خود را حفظ می‌کنند. دستکش‌های مقاوم در برابر حلال و مواد نفتی ضمن تامین حفاظت، مقاومت لازم در برابر سایش، خراشیدگی و پارگی را نیز دارا هستند.

کاربرد: مناسب برای کار با انواع فراورده های نفتی از جمله بنزین، گازوییل و روغن های روان کننده

جنس: پوشش مقاوم مواد نفتی

اندازه: 27 سانتی متر

آستری دستکش: تمام پنبه 100%

رنگ: آبی

استاندارد: (EN388 (3 0 2 1

EN374-2

EN347-3

ساخت: ایران

این محصول برای کار در کارخانه جات پتروشیمی و کار با مواد شیمیایی آروماتیک و مشتقات نفتی بسیار مناسب بوده و این موضوع با استفاده از فورمالاسیون خاص پوشش PVC باضخامت دو بل روی یک راحتی و کیفیت بالا 100% نخی فراهم می‌شود. PVC موادی است که مقاومت بالایی در برابر اکثر ماد شیمیایی را فراهم می‌کند. این محصول در دو طول 27 و 40 سانتی‌متری طراحی‌شده است. این دستکش مقاومت خوبی در برابر سایش و پاره شدن داشته و از این نظر موجب افزایش طول عمر دستکش می‌شود. این محصول با سطح ناصاف و زبر خود موجب چنگش بهتر در هنگام حمل اجسام آغشته به مواد لغزنده می‌گردد و از این نظر موجب عملکرد مکانیکی بهتر هنگام کار با دستکش می‌شود.

این دستکش بافرم آناتومی مناسب برای راحتی و چنگش بهینه دستان در هنگام کار طراحی‌شده است، آستری این محصول آغشته به مواد ضد باکتری برای محافظت از دستان در برابر بیماری‌های پوستی و جلوگیری از بدبو شدن دستان در اثر عرق کردن در هنگام کار طراحی‌شده است. این پوشش در برابر مواد شیمیایی بخصوص انواع مواد شیمیایی آروماتیک و مشتقات نفتی مقاومت عالی را ارایه می‌دهد. این دستکش راحتی و انعطاف بسیار خوبی را داشته و میزان کارایی آن در حد بالاترین درجه می‌باشد. این محصول مقاومت بسیار بالایی را در برابر سایش، مقاومت خوب در برابر برش، مقامت خوب در برابر پارگی و مقاومت ضعیف در برابر سوراخ شدگی دارد.

این دستکش مطابق با استانداردهای اروپایی به طول 27 CM برای حمل اجسام آغشته به مواد شیمیایی و نفتی طراحی‌شده است.

شکل زیر نشانی استاندارد اروپایی است که بر روی دستکش حک‌شده است:

نظامنامه وسایل حفاظت فردی و استانداردها

مطابق فصل چهارم قانون کار (حفاظت فنی و بهداشت‌کار) برای صیانت نیروی انسانی و منابع مادی کشور کارفرمایان موظف می‌باشند که وسایل حفاظت فردی مناسب باکار هر کارگر را در اختیار او قرار داده و از حسن استفاده از آن اطمینان حاصل نمایند. برای راهنمایی بهتر شما برای انتخاب دستکش مناسب، این شرکت نظامنامه وسایل حفاظت فردی مورداستفاده در اتحادیه اروپا را مدنظر قرار داده است. در این دستورالعمل کلیه وسایل ایمنی فردی به روش مناسبی دسته‌بندی گردیده‌اند تا مسیولین ایمنی و بهداشت بتوانند برای خطرات فردی در این نظامنامه دسته‌بندی‌شده و مشمول رعایت چند استاندارد فنی اروپایی گردیده است .

Minor Risks گروه اول / خطرات کم

دستکش‌های دسته بندی شده در این گروه در مواردی استفاده می‌شوند که استفاده کننده قابلیت تشخیص خطر و صدمات آن را داشته باشد. این خطرات به صورتی می‌باشند که مصرف کننده قابلیت عکس‌العمل در مقابل آن‌ها را در زمان مناسب دارد. نمونه این دستکش‌های باغبانی، دستکش‌هایی که برای پاک کننده‌های ضعیف استفاده می‌شوند، دستکش‌های محافظ حرارتی (کمتر از 50 درجه سانتی‌گراد) و دستکش‌های محافظ در مقابل لرزش می‌باشند.

Intermediate Risks گروه دوم / خطرات متوسط

دستکش‌هایی که مصرف‌کننده را در مقابل صدمات خاص محافظت می‌کنند. این دستکش‌ها باید یک یا چند استاندارد را رعایت و مورد آزمایش و تایید موسسات معتمد باشند.

  Irreversible Risks گروه سوم / خطرات غیرقابل‌جبران

دستکش‌هایی می‌باشند که مصرف کننده را در مقابل خطراتی که صدمان جبران ناپذیری به سلامت وارد می‌نماید، محافظت می‌کنند. مصرف کننده نمی‌تواند عکس‌العملی در زمان مناسب برای جلوگیری از این صدمات از خود نشان دهد. نمونه این دستکش‌ها: دستکش‌های محافظت در مقابل مواد شیمیایی و تشعشعات رادیواکتیو، دستکش‌های محافظ حرارتی بالاتر از 100 درجه سانتی‌گراد و پایین‌تر از 50 درجه سانتی‌گراد، دستکش‌های محافظ الکتریکی ( ولتاژ بالا) می‌باشد. قابل توجه می‌باشد که به هر حال بدون توجه به نوع طراحی دستکش، دستکش‌های مورد استفاده باید موازین تعیین شده در قوانین حفاظت فردی و بهداشت کار تنظیم شده به وسیله وزارت کار و وزارت بهداشت ج.ا.ا. را برآورده نماید.

مطابق دستورالعمل نظامنامه وسایل حفاظت فردی و استانداردها دستکش‌ها باید موارد کلی در طراحی دستکش را بر آورده نماید.

 استانداردها سیستمی را معرفی نموده‌اند که براساس آن می‌توان کارایی دستکش‌ها را بر اساس درجات تعیین شده در استاندارد دسته بندی نمود. نشانه‌هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده که بیانگر خطراتی است که دستکش مصرف کننده را در مقابل آن‌ها حفاظت می‌نماید و بر روی دستکش‌ها می‌بایست چاپ گردد.

ملزومات کلی EN 388

• نشان: نشان این شرکت، کد و نوع دستکش، سایز و نشان استانداردها بر روی کلیه دستکش‌ها چاپ گردیده است.

• راحتی کار: کلیه دستکش‌های پوشا داری بالاترین سطح راحتی می‌باشند.

• اطمینان: کلیه دستکش‌های پوشا ازنظر پی اچ آزمایش گردیده و مورد تایید می‌باشند (بین 3.5 تا 9.5)

• کارایی: اعداد بیشتر نشان‌دهنده کارایی بالاتر و پایین‌ترین کارایی صفر می‌باشد.

 EN 388 صدمات مکانیکی

مقاومت دستکش‌ها در مقابل سایش، برش، پارگی و سوراخ شدن مورد آزمایش قرار می‌گیرد و در ذیل نشان استاندارد ذکر می‌گردد:

• 2-EN 374 صدمات میکروارگانیسم‌ها: در صورت موفقیت در آزمایش نشت هوا و آب دستکش‌ها در مقابل عبور میکروارگانیسم‌ها مقاوم می‌باشند.

• EN 374-3 صدمات شیمیایی: زمان عبور دهی مواد شیمیایی مشخص در آزمایشگاه بر روی دستکش اندازه‌گیری می‌شود. مواد شیمیایی آزمایش‌شده بر روی هر دستکش در اطلاعات فنی آن ذکر گردیده است.

محصولات مشابه