نام لاتین: Honeywell North P100 Respirator Cartridges 2/Pack
شناسه کالا: 716
قیمت پایه:
75 هزارتومان
وضعیت: موجود نیست.
توضیحات کوتاه: کارتریج گرد و غبار ماسک تنفسی نورث مدل P100 در برابر همه گونه ذرات با عمر کاری بالا، قابل‌نصب بر روی انواع ماسک نیم صورت و تمام‌صورت و کاملاً مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.
×

کارتریج جاذب گرد و غبار هانیول نورث مدل 7580 P100

محافظت در برابر ذرات، گرد و غبار تا 99.97% و قابل استفاده برای ماسک های هانیول(نورث) سری : 5400 – 5500 – 7600 – 7700 می‌باشد. مطابق با تست NIOSH 42 CFR Part 84 و فیلتراسیون طبق استانداردهای N95، R95، N99 و P100 می‌باشد.

کارتریج NORTH با کارایی بالا در برابر همه گونه ذرات باقابلیت فیلتراسیون بسیار بالا و قابلیت نصب بر انواع ماسک نیم صورت و تمام‌صورت و نیز دارای عمر کاری بالا و کاملاً مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

• قابلیت جذب ذرات: 99.7%

کارتریج P100 قابلیت جذب ذرات با حداقل کارایی 99.97%

 استاندارد و تاییدیه فیلتر ماسک هانیول مدل 7580 P100

• NIOSH 42 CFR Part 84

راهنمای استفاده از فیلترهای هوا

فیلترهای مخصوص گاز یا ذرات متشکل از یک یا دو فیلتر هستند که توسط اعمال فیزیکی و شیمیایی قادر به نگهداری ذرات آلاینده هوابرد هستند. محدودیت استفاده از فیلترهای تنفسی که بر روی ماسک‌های تمام‌صورت (Full face) نیم صورت (half- mask)یا ماسک‌های دهانی، نصب‌شده‌اند به شرایط محیطی بستگی دارد. اطلاعات زیر جنبه عمومی داشته و با قوانین خاص هر کشور در این زمینه تکمیل‌شده و قابل کاربرد هستند. تنها اشخاصی که کاملاً به محدودیت و طرز استفاده از فیلترها آگاهی دارند مجاز به استفاده از آنها هستند.

فیلترهای مرکب، ذرات و گازها

فیلترهای مخصوص گاز بر اساس دو استاندارد اروپایی EN 141 و EN 371 بوده و به انواع زیر تقسیم می‌شوند که نوع هرکدام به رنگ و حروف مشخص‌شده‌اند.

توضیح تعیین نوع فیلتر مناسب با ماده شیمیایی از روی رنگ آن

نوع فیلتر: A رنگ مشخص‌کننده: قهوه‌ای محدوده مورداستفاده : گازها و بخارات آلی با نقطه‌جوش بیش از 0c 65

نوع فیلتر: AX رنگ مشخص‌کننده: قهوه‌ای محدوده مورداستفاده : گازها و بخارات آلی با نقطه‌جوش کمتر از 0c 65

نوع فیلتر: B رنگ مشخص‌کننده: خاکستری محدوده مورداستفاده : گازها و بخارات غیر آلی (معدنی) مانند: cl2، H2s، Hcl

نوع فیلتر: E رنگ مشخص‌کننده: زرد محدوده مورداستفاده : گازهای اسیدی از قبیل: سولفور دی‌اکسید so2 و اسید کلریدریک Hcl

نوع فیلتر: K رنگ مشخص‌کننده: سبز محدوده مورداستفاده : آمونیاک

نوع فیلتر: co رنگ مشخص‌کننده: سیاه محدوده مورداستفاده : دی‌اکسید کربن

نوع فیلتر: Hgp3 رنگ مشخص‌کننده: قرمز- سفید محدوده مورداستفاده : بخارات جیوه

نوع فیلتر: NOP3 رنگ مشخص‌کننده: آبی – سفید محدوده مورداستفاده : گازهای نیترو، گروه NO دار

نوع فیلتر: Reactor – p3 رنگ مشخص‌کننده: نارنجی-سفید محدوده مورداستفاده : ید رادیواکتیو مانند متیلید رادیواکتیو

فیلترهای گازی در دسته‌های متفاوتی تولید می‌شوند و جهت انتخاب صحیح به فرد اجازه انتخاب می‌دهند. این فیلترها بر اساس ظرفیت جذبشان طبقه‌بندی می‌شوند. فیلتر گازی 1 (کوچک) فیلتر گاز 2 (متوسط) فیلتر گاز 3 (بزرگ). فیلترهای مخصوص ذرات در مقابل ذرات هوابرد (ذرات معلق در هوا) فرد را محافظت می‌نمایند و بر اساس استانداردهای EN 143 و EN 146 و EN 147 تولید می‌شوند. اینگونه فیلترها با حرف (P) و به رنگ سفید بعلاوه اعداد 1، 2 و یا 3 مشخص می‌شوند.

فیلترهای مرکب برای ترکیبی از ذرات و گازها قابل‌استفاده‌اند. این فیلترها، با علامات مخصوص گازها و ذرات مشخص‌شده‌اند. مثلاً: A2 فیلتری است با ظرفیت جذب متوسط برای بخارات آلی با نقطه‌جوش بالای 0c 65، یک فیلتر P3، فیلتر ذره گیر با کارایی بالا در برابر ذرات جامد و مایع است و A2P3 فیلتر ترکیبی است که دو طرفه خاصیت جذب آلاینده‌ها را دارد.

راهنمای انتخاب ماسک‌های تنفسی فیلتر دار

وسیله: ماسک تمام‌صورت یا ماسک دهانی، ماسک‌های پرقدرت تمام‌صورت با فیلتر P1 زمان (TLV=حد مجاز): 4 محدودیت‌ها : در نشتی‌های زیاد و نفوذ بالای مواد توصیه نمی‌شود. برای ذرات مایع، مواد رادیواکتیو و سرطان‌زا و میکرو ارگانیسم‌ها و همچنین برای عوامل بیوشیمیایی مناسب نیست.

وسیله: ماسک تمام‌صورت یا نیم صورت و ماسک‌های پرقدرت (turbo) با فیلتر P2 زمان (TLV=حد مجاز): 15 محدودیت‌ها : برای مواد رادیواکتیو، میکروارگانیسم‌ها و عوامل بیوشیمی مناسب نیستند.

وسیله: ماسک‌های تمام‌صورت و تور بو ماسک با فیلتر P3 زمان (TLV=حد مجاز): 400 محدودیت‌ها : ---

وسیله: ماسک‌های نیم صورت یا 1/4 صورت با فیلتر P1 زمان (TLV=حد مجاز): 4 محدودیت‌ها : برای ذرات مایع، عوامل بیوشیمی، رادیواکتیو و سرطان زا مناسب نیستند.

وسیله: ماسک‌های نیم صورت یا 1/4 صورت با فیلتر P2 زمان (TLV=حد مجاز): 10 محدودیت‌ها : برای مواد رادیواکتیو، میکرو ارگانیسم‌ها و عوامل بیوشیمیایی مناسب نیستند .

وسیله: ماسک‌های نیم صورت یا 1/4 صورت با فیلتر P3 زمان (TLV=حد مجاز): 30 محدودیت‌ها : برای مواد رادیواکتیو، میکرو ارگانیسم‌ها و عوامل بیوشیمی مناسب نیستند.

وسیله: ماسک‌های تمام‌صورت یا ماسک‌های دهانی با فیلتر مخصوص گاز زمان (TLV=حد مجاز): 400 محدودیت‌ها : برای فیلترهای HgP3,AX,SX,E,B,A و NoP3 که محدودیت‌های خاصی جهت استفاده دارند و در قسمت (چگونگی استفاده) شرح داده‌شده‌اند. جهت اطلاعات بیشتر به استانداردهای EN12947,372,EN 341. EN 141 و 12942 بر روی ماده رجوع شود.

وسیله: ماسک‌های نیم صورت یا 1/4 صورت به همراه فیلتر گازی زمان (TLV=حد مجاز): 30 محدودیت‌ها : برای فیلترهای HgP3,AX,SX,E,B,A و NoP3 که محدودیت‌های خاصی جهت استفاده دارند و در قسمت (چگونگی استفاده) شرح داده‌شده‌اند. جهت اطلاعات بیشتر به استانداردهای EN12947,372,EN 341. EN 141 و 12942 بر روی ماده رجوع شود.

وسیله با فیلتر مرکب: حدود ذکرشده در بالا برای فیلترهای گازی و ذرات باید باهم اعمال شود .

استفاده از فیلترهای گازی نباید از حدود زیر تجاوز کند:

1/0% حجمی برای دسته 1، 5/0% برای دسته 2 و 1% برای دسته 3 مطابق با EN 141, 341.

* استفاده از فیلترهای گازی به همراه توربو ماسک ها نباید متجاوز از حدود (غلظت‌های) زیر باشد:

05/0% برای دسته 1، 1/0% برای دسته 2 مطابق با EN 12942, EN 12941

نکاتی برای استفاده:

- فیلترهای گازی اگر به‌طور آب‌بندی‌شده مناسب (Seal) نگهداری شوند تا زمان اتمام تاریخ‌مصرف آنها قابل‌استفاده‌اند. فیلترهای مخصوص گردوغبار قابل انبار کردن بوده و می‌توان چندین نوبت از آنها استفاده نمود.

- فیلتر را از درون بسته‌بندی خارج کرده، پلمپ‌های آن را برداشته و به ماسک (تمام صورت یا نیم صورت یا دهانی)متصل کنید. سپس می‌توان ماسک را مورد تست نشت‌یابی و استفاده قرارداد.

-فیلترها حتی اگر بعد از اولین استفاده به‌طور مناسبی Seal شده باشند بعد از گذشت 6 ماه (غیرقابل استفاده) می‌شوند. بنابراین توصیه می‌شود تاریخ باز کردن و استفاده از فیلتر بر روی آن نوشته شود.

-ماسک‌های تنفسی فیلتر دار تنها در اماکنی قابل‌استفاده‌اند که اتمسفر آن حداقل دارای 17% حجمی اکسیژن باشد. این وضعیت در اماکن روباز و محیط‌های با تهویه مناسب وجود دارد. در حالی که در مخازن، آب‌انبارها، آبروهای زیرزمینی، چاه‌ها و غیره غلظت اکسیژن بندرت در حد لازم برای استنشاق است. بنابراین ورود به چنین اماکنی با ماسک‌های فیلتر دار مطلقاً ممنوع است. وقتی طبیعت گاز یا آلاینده ناشناخته باشد، استفاده از ماسک فیلتر دار ممنوع است.

-هیچ‌کس نمی‌تواند از زمان کارکرد یک فیلتر گازی خبر بدهد چون عواملی از قبیل: رطوبت هوا، دما و میزان هوای موردنیاز جهت تنفس روزانه در این میان نقش بازی می‌کنند. به دلیل اینکه فیلترها به‌تدریج اشباع می‌شوند، هنگامی‌که غلظت آلاینده به حد کافی پایین باشد بو کردن گاز به‌عنوان یک عامل هشداردهنده جهت جلوگیری از صدمه به بافت‌ها مفید خواهد بود. اما این خصوصیت در مورد گازهای بی‌بو و بی‌مزه از قبیل منو کسید کربن صادق نیست. برای چنین گازهایی احتیاطات ویژه در نظر گرفته می‌شود.

توجه: شخصی که دچار نقص در سیستم بویایی است یا اشخاصی که ریش‌دارند به دلیل Seal نشدن کامل ماسک بر روی صورت نباید از ماسک‌های فیلتر دار استفاده کنند.

*فیلترهای HgP3 برای بیش از 50 ساعت نباید مورداستفاده واقع شوند.

* فیلتر AX فقط یک‌بار قابل‌استفاده است (یک‌بار مصرف).

* فیلترهای NoP3 نیز یک‌بار مصرفند.

* فیلترهای با وزن بیش از 300 گرم نباید مستقیماً به ماسک‌های نیم صورت متصل شوند.

* فیلترهای با وزن بیش از 500 گرم نباید مستقیماً به ماسک‌های تمام‌صورت متصل شوند.

* فیلتر 104 برای co باید تنها یک‌بار مصرف شود با حداکثر غلظت 25/0% و حداکثر زمان 30 دقیقه.

* فیلتر 104 قابل نگهداری در کیسه پلاستیکی Seal شده بوده و قبل از استفاده باید باز شود.

دسته‌بندی فیلترها بر اساس غلظت فیلتر گازی

1- دسته (کلاس) فیلتر گازی: قابلیت جذب پایین (عمدتاً در فیلترهای جدا) بیشترین غلظت گاز مجاز: حداکثر 1/0% حجمی

2- دسته (کلاس) فیلتر گازی: قابلیت جذب متوسط (عمدتاً فیلترهای درون‌پیچ) بیشترین غلظت گاز مجاز: حداکثر 5/0% حجمی

3- دسته (کلاس) فیلتر گازی: قابلیت جذب بالا (فیلترهای کانیستر دار) بیشترین غلظت گاز مجاز: حداکثر 1% حجمی

انتخاب وسیله حفاظتی تنفسی مجهز به فیلتر

نوع وسیله محافظ: ماسک تمام‌صورت با فیلتر حاصل‌ضرب غلظت آستانه: P2 O.E.L(1)×15 محدودیت‌ها: در مقابل عوامل رادیواکتیو، میکروارگانیسم‌ها و عوامل فعال بیوشیمیایی کارایی ندارد

نوع وسیله محافظ: ماسک تمام‌صورت با فیلتر حاصل‌ضرب غلظت آستانه: P3 O.E.L×400 محدودیت‌ها: در مقابل عوامل رادیواکتیو، میکروارگانیسم‌ها و عوامل فعال بیوشیمیایی کارایی ندارد

نوع وسیله محافظ: ماسک نیم صورت با فیلتر حاصل‌ضرب غلظت آستانه: P2 O.E.L×10 محدودیت‌ها: در مقابل عوامل رادیواکتیو، میکروارگانیسم‌ها و عوامل فعال بیوشیمیایی کارایی ندارد

نوع وسیله محافظ: ماسک نیم صورت با فیلتر حاصل‌ضرب غلظت آستانه: P3 O.E.L×30 محدودیت‌ها: در مقابل عوامل رادیواکتیو، میکروارگانیسم‌ها و عوامل فعال بیوشیمیایی کارایی ندارد

نوع وسیله محافظ: ماسک تمام‌صورت با فیلتر گازی حاصل‌ضرب غلظت آستانه: O.E.L×400 محدودیت‌ها: فیلتر گازی مدل HgP3,AX,SX,,E,B,A و NoP3 که کاربردهای متفاوتی دارند (EN 141,371,372)

نوع وسیله محافظ: ماسک نیم صورت با فیلتر گازی حاصل‌ضرب غلظت آستانه: O.E.L×30 محدودیت‌ها: فیلتر گازی مدل HgP3,AX,SX,,E,B,A و NoP3 که کاربردهای متفاوتی دارند (EN 141,371,372)

محصولات مشابه