نام لاتین: UVEX Unidur 6659 Safety Gloves
شناسه کالا: 920
قیمت پایه:
123 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: دستکش ایمنی یووکس مدل Unidur 6659 از جنس پلی آمید بوده و یک لایه روکش از جنس فوم NBR (اکریلو نیتریل بوتادین) و الیاف شیشه مناسب برای محیط‌های خشک و دارای رطوبت کم است.
×
دستکش ایمنی یووکس مدل Unidur 6659


Uvex Unidur 6659 Foam

شرکت UVEX یک شرکت آلمانی می‌باشد که در سال 1926 تاسیس و درزمینه تولید تجهیزات حفاظت فردی فعالیت می‌کند. این شرکت تولیدات و خدماتی را در محیط‌های کاری، ورزشی و استراحتی، فراهم می‌کند. تمام فرآیندها در این شرکت مطابق با استاندارد ISO 9001 هستند. دستکش حفاظتی Uvex unidur 6659 Foam یکی از محصولات تجهیزات حفاظت فردی این شرکت درزمینه حفاظت از دست و انگشتان می‌باشد. 


معرفی محصول

دستکش Uvex Unidur 6659 Foam یک دستکش ایمنی سبک‌وزن با حساسیت لمس بالا و مقاومت عالی در برابر خطر مکانیکی برش و سایش می‌باشد. دارای روکش فومی NBR در ناحیه کف دست و انگشتان است، این ویژگی باعث می‌شود دستکش سطح بالای از حفاظت در برابر برش ارایه دهد. مطابق با استاندارد EN 388 سطح حفاظت این دستکش در برابر برش تقریباً بالاترین سطح و برابر (5 / C) می‌باشد. درعین‌حال دستکش سطح بالای از حساسیت لمس را فراهم می‌کند. برای انجام کارهای دقیق که نیاز به لمس کردن و حفاظت از برش دارند بسیار مناسب است. 

ویژگی‌

• جنس دستکش از پلی آمید بوده و یک لایه روکش از جنس فوم NBR (اکریلو نیتریل بوتادین)، الیاف شیشه و HPPE-High Performance Polyethylene قسمت‌های کف دستکش و انگشتان را پوشانده است. این لایه روکشی در برابر سایش و برش مقاومت خوبی از خود نشان داده و باعث می‌شود که در محیط‌های کاری با آسیب‌های مکانیکی از دستان کاربر به خوبی محافظت کند.

• نوع محصول: دستکش حفاظتی

• نوع حفاظت: حفاظت برش و سایش

• نام محصول: Uvex Unidur 6659 Foam

• شرکت: UVEX

• کشور سازنده: آلمان 

• رنگ: خاکستری / مشکی

• جنس دستکش: پلی آمید، الیاف شیشه و HPPE

• قسمت‌های روکش‌دار: کف دستکش و انگشتان

• جنس کف دستکش و انگشتان: روکش فوم NBR (اکریلو نیتریل بوتادین) 

• سایز: 6 الی 11

• استاندارد: EN 388: 2003, EN 388 2016

• مناسب برای: محیط‌های خشک و دارای رطوبت کم

• مشاغل و موارد استفاده صنعت خودرو، حمل‌ونقل و تدارکات، مونتاژ، تعمیر و نگهداری، پردازش فلزات 

ویژگی‌های حفاظتی

• چنگش خوب در محیط‌های خشک و دارای رطوبت کم

• مقاومت بالا در برابر سایش مکانیکی به علت وجود روکش NBR

• سطح بالای حفاظت از برش به علت وجود ترکیبی از الیاف شیشه و HPPE 

دارای گواهی نامه استاندارد های:

1. استاندارد (EN 388:2003 (4 5 4 3:

دارای گواهی‌نامه استاندارد EN 388 می‌باشد. بر روی دستکش یک تصویر خطی همراه با یک کد 4 رقمی درج‌شده است که سطح حفاظت آن را مطابق با استاندارد EN 388:2033 نشان می‌دهد. (سطح حفاظت حداقل 0 و حداکثر 4 است. حداکثر سطح برای حفاظت در برابر برش 5 است). کد 3: مقاوم در برابر سوراخ شدن. کد 4: مقاوم در برابر پاره شدن. کد 5: مقاوم در برابر برش. کد 4: مقاوم در برابر سایش است. که به‌صورت (EN 388:2003 (4 5 4 3 نشان داده می‌شود. 

2. استاندارد EN 388:2016 (4 5 4 3) C:

دارای گواهی‌نامه استاندارد EN 388 می‌باشد. بر روی دستکش یک تصویر همراه با یک کد 5 رقمی درج‌شده است که سطح حفاظت آن را مطابق با استاندارد EN 388 نشان می‌دهد. (سطح حفاظت حداقل 0 و حداکثر 4 است. حداکثر سطح برای حفاظت در برابر برش 5 است). کد C: مقاومت در برابر برش را مطابق با استاندارد (iso 13997 (A to F را نشان می‌دهد. کد 3: مقاوم در برابر سوراخ شدن. کد 4: مقاوم در برابر پاره شدن. کد 5: مقاوم در برابر برش. کد 4: مقاوم در برابر سایش است. که به‌صورت EN 388:2016 (4 5 4 3) C نشان داده می‌شود. 

راحتی و آسایش:

این دستکش دارای انعطاف‌پذیری خوبی بوده و هنگام پوشیدن به خوبی با دست فرد منطبق شده و باعث می‌شود که فرد هنگام کار کردن از چنگش خوبی برخوردار باشد.

نحوه نگهداری

• تمیز کردن: نیاز به تمیز کردن و یا مراقبت ندارد. 

• نگهداری: در مکان خشک و تاریک نگهداری شود. دستکش‌های جدید و یا مورداستفاده قرارگرفته باید مورد برسی قرار گیرند و اطمینان حاصل شود که دچار هیچ‌گونه آسیبی (مانند برش و سایش) نشده باشند. در صورت استفاده درست از دستکش می‌توان آن را با زباله‌های خانگی دفع کرد. در صورت تماس دستکش با مواد شیمیایی باید مطابق با دستورالعمل تولیدکننده مواد شیمیایی آن را دفع کرد.

• هشدار: در مواردی که خطر گیرکردن دست به قسمت‌های متحرک ماشین‌آلات وجود دارد نباید از دستکش استفاده کرد. 

کاربرد در صنایع

باوجود سطح حفاظت بالا (5 / C) برای استفاده در صنایع زیر بسیار مناسب است:

1. کارهای دقیق و محیط‌های کاری که دارای خطرات مکانیکی (مانند: برش، سایش و ...) می‌باشند.

2. صنعت خودرو

3. حمل‌ونقل و تدارکات 

4. مونتاژ

5. تعمیر و نگهداری

6. پردازش فلزات

توضیحات تکمیلی 

استانداردهای به‌کاررفته در این محصول

1. استاندارد EN 388:2003: مربوط به دستکش‌های مقاوم در برابر خطرات مکانیکی

استاندارد اروپایی DIN EN 388:2003 برای تست کردن و برچسب زدن بر روی دستکش‌های ایمنی محافظ در برابر خطرات مکانیکی موردنیاز است. روش‌های تست کردن که در پایین به آن‌ها اشاره‌شده را نیز می‌توان برای آستین‌های حفاظتی (به‌عبارت‌دیگر، بخش‌های از لباس‌های محافظ که به دستکش یا لباس وصل نیستند) به‌کار برد. 

در نتایج تست‌ها، دستکش‌های ایمنی با توجه به عملکرد در رابطه با هر یک از خطرات مکانیکی خاص، طبقه‌بندی می‌شوند. سطوح حفاظتی (از 0 تا 5 است که سطح 4 و 5 بالاترین سطوح حفاظتی هستند) این سطوح حفاظتی به‌صورت یک کد در کنار خط تصویری استاندارد بر روی دستکش درج می‌شود.

خطرات مکانیکی و تنش‌ها / یا روش‌های تست کردن در استاندارد DIN EN 388:2003 به شرح زیر است:

• مقاومت در برابر سایش:

برای تست مقاومت در برابر سایش در دستکش‌های ایمنی، مواد سازنده با استفاده از یک لایه ساینده ( مانند سمباده) تحت‌فشار قرار می‌گیرند. تعدادی سیکل (دوره) برای خراشیدن و سوراخ کردن مواد به‌عنوان معیار موردنیاز است. (بالاترین سطح عملکرد برای این تست 4 است: سیکل 8000=4)

• مقاومت در برابر برش

برای بررسی مقاومت دستکش ایمنی در برابر برش، از یک تیغه مدور استفاده می‌شود، که برش دستکش در یک سرعت ثابت ایجاد می‌شود. سپس مقایسه آن با رفرنس مواد سازنده به‌عنوان معیار و به‌دست آوردن شاخص نتیجه. (بالاترین سطح عملکرد برای این تست 5 است: شاخص 20=5) 

• مقاومت در برابر پارگی و از هم گسستگی

برای بررسی مقاومت در برابر پارگی، مواد سازنده دستکش در مرحله اول شکافته می‌شوند. سپس نیروی موردنیاز برای شکافتن مواد را به‌عنوان معیار در نظر می‌گیرند. (بالاترین سطح عملکرد برای این تست 4 است: نیوتن 75=4) 

• مقاومت در برابر سوراخ شدن

برای بررسی مقاومت در برابر سوراخ شدن، به سوراخ کردن دستکش با استفاده از ناخن اقدام می‌کنند. نیروی مورد نساز برای این کار را معیار قرار می‌دهند. (بالاترین سطح عملکرد برای این تست 4 است: نیوتن 150=4) 

2. استاندارد EN 388: 2016: اصلاح استاندارد برای دستکش‌های محافظ برش

کلاس‌های حفاظتی برای دستکش‌های محافظ برش قبلاً در اروپا مطابق با استاندارد EN 388: 2003 تخصیص داده‌شده است. با توجه به توسعه مداوم فنی مواد اصطلاح عملکرد بالای الیاف به یک الزام تبدیل‌شده است. برای تنظیم روش‌های مورداستفاده برای آزمایش ها و دسته‌بندی این نوع محصولات، این تغییرات در استاندارد DIN EN 388: 2016 اجراشده است. 

روش تست مطابق با EN 388: 2016 / ISO 13997

• مربوط به دستکش‌های محافظ برش است که از موادی ساخته‌شده‌اند که باعث کند شدن تیغه می‌شود (به‌عنوان‌مثال: الیاف‌های فولادی و شیشه‌ای) 

• روش تست افزوده‌شده مطابق با استاندارد ISO 13997 مقاومت دستکش را با برش‌های توسط یک شیء تیز از طریق یک تماس تحت نیروی بالا، تعیین می‌کند.

• در اینجا، یک تیغه بلند و مستقیم، یک‌بار بر روی قطعه مورد آزمایش کشیده می‌شود. حداقل نیروی لازم برای برش قطعه مورد آزمایش بعد از 20mm در فرآیند آزمایش مشخص می‌شود.

• نتیجه به‌صورت (Newtons N) داده می‌شود و محافظت از برش کلاس‌بندی می‌شود.

محصولات مشابه