نام لاتین: Photoluminescent Signs
شناسه کالا: 2033
قیمت پایه:
7 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: علائم خروج اضطراری شب تاب
×

علائم خروج اضطراری شب تاب

سایز:

40×15 سانتی‌متر

تابلوهای نورتاب نسل نسبتاً جدیدی از تابلوها و علائم هشداردهنده ایمنی برای نشان دادن شرایط ایمن محیط کار و زندگی و همچنین راهنمای واضح و نمایاندن روشن وسایل امداد و نجات (تجهیزات دستی و خودکار اعلام و اطفاء، کمک‌های اولیه، تجهیزات امداد و تعیین جهت‌های خروج ایمن) در محدوده کار و زندگی انسان‌ها می‌باشد.

در گذشته دور این مواد با استفاده از رادیوم که یک عنصر رادیو اکتیو بود برای مصارفی خاص (معمولاً تزئینی) ساخته می‌شد سپس عنصر تریتویم استفاده شد که آن هم جزو مواد رادیو اکتیو بود که با توجه به سرطان زا بودن آنها استفاده در این مسیر غیر ممکن بود.

بعدها مواد نورتاب از سولفید روی ساخته شد که با توجه به کوتاه بودن زمان نورتابی و شدت نور ساطع شده کنار گذاشته شد و سرانجام با استفاده از اکسید آلومینیوم ساخته شد که این مواد مدت زمان بیشتری نور می‌دهند، غیر سمی و فاقد هرگونه تشعشع مضر می‌باشد.

این مسئله چنان از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد که مبحث بیستم مقررات ملی ساختمان، اختصاصاً به موضوع علائم و تابلوهای هشدار دهنده ایمنی می‌پردازد و در جهت تحقق اهداف، اجرا آن را بر ای حفظ سلامتی، ایمنی و آسایش انسان‌ها اجباری نموده است.

تابلوهای نورتاب به دفعات نامحدود نور طبیعی یا مصنوعی را در چند دقیقه جذب کرده و به هنگام تاریک شدن محیط، نور کافی از خود ساطع می‌نماید.

بدین ترتیب تمامی راه‌های خروج، پله‌های اضطراری، درب‌های خروج و محل قرار گرفتن وسایل اطفاء حریق و امداد که به این علائم مجهز باشند روشن می‌شوند و لذا شرایط تصمیم گیری برای انسان‌ها را در محیط خطر فراهم می‌سازد.

پس از گذشت 12 ساعت تابش نور این تابلوها به حداقل نوری می‌رسد که توسط چشم انسان قابل رویت است.

محصولات مشابه