نام لاتین: Petzl Avao Bod Croll Fast Harness
شناسه کالا: 1206
قیمت پایه:
6.775 میلیون‌تومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: هارنس ایمنی پتزل مدل Avao Bod Croll Fast بازدارنده سقوط کمر و نشیمنگاه را برای کار در ارتفاع در بر می‌گیرد.
×

هارنس ایمنی پتزل مدل Avao Bod Croll Fast

استانداردها:

• EN 361:2002

• EN 358:1999

• EN 813:2008

• EN 12841:2006

(تصویر شماره 1 در گالری)

توجه: این وسیله فقط برای مواردی که در شکل‌های زیر مجاز نشان داده‌شده استفاده شود و از به‌کار بردن وسیله برای مواردی که در شکل‌های زیر با علامت جمجمه نشان داده‌شده غیرمجاز می‌باشد. قابل ذکر است که استفاده از وسیله با تکنیک‌های غیرمجاز باعث آسیب جدی یا مرگ می‌شوند. قابل‌ذکر است که فقط چند مورد از خطرات در دستورالعمل استفاده ذکرشده است.

برای پیدا کردن آخرین نسخه این اسناد به‌طور مرتب www.petzl.com را بررسی کنید. اگر درک این دستورالعمل‌ها برای شما مشکل است و یا در ارتباط با وسیله دچار هرگونه مشکل شدید با پتزل تماس بگیرید.

زمینه استفاده از تجهیزات حفاظتی شخصی

هارنس بازدارنده سقوط کمر و نشیمنگاه را برای کار در ارتفاع در بر می‌گیرد. ریسمان دسترسی به طناب با گیره طناب یکپارچه ساخته‌شده است. این محصول نباید فراتر از حد مجاز آن قرار گیرد و نباید برای هر هدف دیگری به‌غیراز آنچه طراحی‌شده است استفاده شود.

مسوولیت

هشدار!!!

فعالیت‌هایی که این تجهیزات مورداستفاده از این تجهیزات ذاتاً خطرناک هستند. شما مسیول اعمال خود، تصمیم‌گیری و ایمنی خود هستید. قبل از استفاده از این تجهیزات، شما باید:

• تمام دستورالعمل‌های استفاده را بخوانید و درک کنید.

• آموزش اختصاصی نحوه استفاده مناسب از وسیله را دریافت کنید.

• با قابلیت‌ها و محدودیت‌های تکیه‌گاه موقت آشنا شوید.

• خطرات مرتبط با وسیله را درک نموده و بپذیرید.

توجه! عدم توجه هر یک از این هشدارها ممکن است باعث آسیب شدید یا مرگ شود. این محصول فقط باید توسط افراد صالح و مسیول، و یا تحت کنترل مستقیم و بصری یک فرد صالح و مسیول قرار گیرد. شما مسیول اقدامات خود، تصمیمات خود و ایمنی خود هستید و شما عواقب مشابه را قبول می‌کنید. اگر قادر نیستید یا نمی‌توانید این مسوولیت را قبول کنید یا اگر دستورالعمل استفاده را کاملاً درک نکردید، از این تجهیزات استفاده نکنید.

2) نام‌گذاری

هارنس سینه: (1) نقطه اتصال پشتی (1 bis) شاخص بازدارنده سقوط، (2) سگک تنظیم نقطه الصاق پشتی، (3) سگک تنظیم نقطه الصاق جلویی، (4) نقطه اتصال سارتر، (5 نگه‌دارنده های الاستیک، (6) نگه‌دارنده نوارچسب برای تنظیم طناب، (7) حلقه نگه‌دارنده ابزار، (8) گیره طناب محوری CROLL، (9) پیوند سریع با نوار جدا، (10) گیره بادامک، (11) دستگیره ایمنی.

هارنس نشیمنگاه: (12) تسمه کمربند، (13) تسمه حلقه‌ی پا، (14) نقطه اتصال شکمی، (15) نقطه الصاق کمری، (16) نقطه الصاق نگه‌دارنده عقب، (17) سگک اتصال سریع حلقه پا 18) حلقه‌های تجهیزات (19) نگه‌دارنده های پلاستیکی (20) تسمه نگه‌دارنده حلقه پا، (21) اتصال‌دهنده هارنس سینه به هارنس کمری، (22) سگک تنظیمی کمربند دوبل DoubleBack) (23) نقطه اتصال تعلیق نشیمنگاه، (24) اسلات CARITOOL.

مواد اصلی:

• تسمه: پلی‌استر

• سگک تنظیم: فولاد

• نقاط اتصال: آلیاژ آلومینیوم.

(تصویر شماره 2 در گالری)


CROLL:

• قاب: آلیاژ آلومینیوم.

• بادامک: فولاد ضدزنگ.

3. بازرسی، برای تایید صحت

 ایمنی شما مربوط به یکپارچگی تجهیزات شما است. پتزل توصیه می‌کند که بازبینی دقیق توسط یک فرد صلاحیت‌دار حداقل در هر 12 ماه یک بار انجام شود (بسته به مقررات موجود در کشور و شرایط استفاده شما).

مراحل زیر را در www.petzl.com/ppe دنبال کنید.

 نتایج را در فرم بازرسی PPE خود ثبت کنید: نوع، مدل، اطلاعات مربوط به تولیدکننده، شماره‌سریال یا شماره فرد، تاریخ: تولید، خرید، اولین استفاده، بازرسی دوره‌ای بعدی؛ مشکلات، نظرات، نام و امضای بازرس.

توصیه می‌شود که تاریخ بازرسی بعدی را در چک‌لیست محصول خود بنویسید.

قبل از هر بار استفاده از وسیله

بند و دوخت ایمنی را بررسی کنید. هرگونه بریدگی، پوسیدگی و آسیب به علت استفاده، گرما، تماس با مواد شیمیایی ... را به‌دقت بررسی کنید همچنین به‌دقت بررسی نمایید که وسیله فاقد که برش نخ‌ریسی باشد.

بازنگری سگک تنظیم: بررسی کنید که هیچ خراشیدگی، ترک خورگی یا تغییر شکلی وجود نداشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که دوک بوک و سگک FAST به‌درستی کار می‌کنند. نشانگر بازدارنده سقوط را بررسی کنید. این نشانگر درصورتی‌که شک بار بیش از 400 da نیوتن بر آن وارد شود رنگ قرمز را نشان می‌دهد. در صورتی که نشانگر قفل سقوط قابل‌مشاهده است، هارنس را از رده خارج کنید.

ریدیل Maillon: اطمینان حاصل کنید که قاب بدون ترک، تغییر شکل، خوردگی و..... باشد. اطمینان حاصل کنید که مهره قفل به‌طور کامل پیچ بخورد (بدون موضوع قابل‌مشاهده) و پیچ و مهره با یک گشتاور 3 Nm. بچرخد.

CROLL: اطمینان حاصل کنید که محصول بدون ترک، تغییر شکل، علایم، سایش، خوردگی ... وضعیت قاب، سوراخ اتصال، گیره ایمنی، چشمه و محور محفظه را بررسی کنید. حرکت گیره و حالت فنری آن را بررسی کنید. گیره را با دندانه‌های مسدودکننده بررسی کنید.

در طول هر استفاده از آن مهم است که به‌طور منظم وضعیت محصول و اتصالات آن را به تجهیزات دیگر در سیستم نظارت کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات تجهیزات در سیستم به‌درستی در رابطه با یکدیگر قرار دارند.

4. سازگاری

اطمینان حاصل کنید که این محصول سازگار با سایر عناصر سیستم در برنامه شما است (سازگار = تعامل عملکردی خوب). تجهیزات مورداستفاده با تکیه‌گاه موقت شما باید استانداردهای فعلی کشور شمارا برآورده کنند (به‌عنوان‌مثال کارابین های مطابق با استاندارد EN 362)

5. چگونگی قرار دادن هارنس

 مطمین شوید که تسمه اضافی به‌درستی در گیره جا داده شود (تاشده مسطح). به‌دقت بررسی کنید که وسیله عاری از هرگونه اجسام که در کار سگک FAST تداخل می‌کنند باشد (از قبیل شن، ماسه و...). اطمینان حاصل کنید که سگک به‌درستی بسته‌شده باشد.

میلون هدایتی سریع: از آن برای اتصال یک تسمه یا جاذب انرژی استفاده نکنید

تنظیم اولیه نقطه اتصال پشتی: این تنظیم باید تنها یک بار انجام شود، درحالی‌که برای اولین بار برای شما مهار می‌شود. باید یک شخص دیگر به شما کمک کند تا این کار را انجام دهید. موقعیت نقطه اتصال پشتی را با توجه به شکل و اندازه بدن خودتنظیم کنید: آن را در سطح تیغه‌های شانه قرار دهید.

تنظیم و آزمون تعلیق: هارنس باید به‌گونه‌ای تنظیم شود تا بتوانید به‌راحتی خطر سقوط را کاهش دهد. شما باید از هر نقطه اتصال، با تجهیزات خود، در مسیر حرکت قرار دهید و مطمین شوید که هارنس مناسب است.

هارنس بازدارنده سقوط EN 361: 2002: هارنس سینه برای ممانعت از سقوط، جزء یک سیستم نگهداری سقوط مطابق با استاندارد EN 363 (سیستم حفاظت از سقوط شخصی). این محصول باید همراه با تکیه‌گاه مطابق با استاندارد EN 795، کارابین های قفل مطابق با EN 362، جاذب انرژی EN 355 و...... استفاده شود. 6A.: نقطه اتصال جلویی

6B.: نقطه اتصال پشتی

(تصویر شماره 3 در گالری)

 فقط این نقاط برای وصل کردن یک سیستم قفل سقوط استفاده می‌شود، به‌عنوان‌مثال یک بازدارنده سقوط متحرک، یک جذب‌کننده انرژی یا سیستم دیگری که در استاندارد EN 363 توصیف‌شده است، استفاده شود. برای سهولت شناسایی، این نقاط با علامت 'A' مشخص‌شده است.

محاسبه: مقدار فضای آزاد در زیر کاربر زیر پای کاربر باید به‌اندازه‌ای باشد که از برخورد کاربر با هر مانعی در صورت افتادن جلوگیری کند.

7.: EN 358:1999 از عملکرد درست اجزاء اتصالات کناری برای استفاده در موقعیت‌های کاری در نظر گرفته‌شده و همچنین کار در شرایط راحت اطمینان حاصل کنید. تنظیم موقعیت لنیارد باید به‌گونه‌ای باشد که تنش نقاط محکم برابر یا بیشتر از ارتفاع دور کمر باشد و همچنین ارتفاع سقوط کمتر از 0.5 متر باشد.

توجه: اجزاء اتصالات مطابق استاندارد EN 358 حفاظت از سقوط مناسبی نیستند. ممکن است ادغام تجهیزات حفاظت جمعی (برای مثال شبکه‌های ایمنی) یا فردی (موانع سقوط مطابق با استاندارد EN 363) برای حفاظت در برابر سقوط از ارتفاع لازم باشد.

8. هارنس نشیمنگاه: EN 813: 2008 حداکثر بار نقطه اتصال: 140 کیلوگرم. نکته: اجزاء اتصال‌دهنده مطابق با استاندارد EN 813 برای حفاظت در برابر سقوط مناسب نیست.

(تصویر شماره 4 در گالری)

ادامه ...

Petzl Avao Bod Croll Fast international version Harness

کلمات کلیدی: هارنس هارنس ایمنی

محصولات مشابه