نام لاتین: 3M 2091 P100 Particulate Filter
شناسه کالا: 661
قیمت پایه:
43 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: پد ماسک تنفسی گرد و غبار 3M مدل 2091 برای طیف وسیعی از ذرات آلاینده روغنی و غیر روغنی و همچنین می‌تواند به‌عنوان یک پیش فیلتر برای مواجهه با برخی از مواد شیمیایی به‌کار می‌رود.
×
پد جاذب گردوغبار 3M مدل 2091

هر فیلتر، جاذب یکسری از ذرات خاص می‌باشد که باید در مواجهه با آن‌ها از فیلتر مناسب استفاده شود چراکه در غیر این صورت ممکن است فیلتر کارایی خوبی نداشته و از فرد در برابر خطرات آلاینده‌های موجود در محیط کار به خوبی حفاظت نکند.

قبل از استفاده از هر فیلتر باید موارد زیر را مدنظر داشت:

1. نوع آلودگی که برای آن فیلتر انتخاب می‌شود.

2. سطح غلظت آلودگی

3. دستگاه تنفسی مناسب

4. نوشتن یک برنامه حفاظت تنفسی

فیلتر جاذب ذرات 3M سری P100 و 2091

فیلتر 2091 از سری فیلترهای P100 شرکت 3M می‌باشد. 3M یک شرکت کانادایی فعال درزمینه تولید محصولات حفاظت فردی است، این شرکت از تکنولوژی AEM (الکترو مدیا پیشرفته) برای ساخت فیلترهای سری P100 استفاده می‌کند. با استفاده از این تکنولوژی میکروفیبرهای سازنده فیلتر به خوبی در کنار هم قرارگرفته و فیلتر را برای استفاده طولانی‌مدت در محیط‌های روغنی و غیر روغنی مناسب می‌سازد.

حفاظت متنوع: فیلتر 2091 برای طیف وسیعی از ذرات آلاینده روغنی و غیر روغنی مناسب می‌باشد و همچنین می‌تواند به‌عنوان یک پیش فیلتر برای مواجهه با برخی از مواد شیمیایی به‌کار می‌رود.

سازگاری: این فیلتر به‌واسطه طراحی و بازدهی که دارد می‌تواند با طیف گسترده‌ای از ماسک‌های تمام‌صورت و نیم صورت این شرکت (3M) تطبیق یافته و مورداستفاده قرار گیرد.

راحتی: به خاطر استفاده از تکنولوژی (AEM) برای ساخت این فیلتر، فیلتر دارای وزنی سبک می‌باشد.

سادگی: استفاده از این فیلتر آسان است و برای کار با آن نیازی به آموزش نیست بلکه فقط کافیست به راهنمای آن مراجعه کرد و اطلاعات موردنیاز را به‌دست آورد.

بازدهی فیلتر: این خصوصیت یکی از خصوصیت‌های مهم در انتخاب فیلترها می‌باشد. بازدهی (درصد جذب) این فیلتر منحصربه‌فرد و قابل‌توجه بوده چراکه با توجه به آزمون‌های سری P استاندارد NIOSH حداقل بازدهی در فیلتر P1002091 برابر با 99/97% می‌باشد و این به معنی این است که فیلتر 99/97% ذرات را هنگام تنفس به خود جذب و مانع از عبور آن‌ها از فیلتر می‌شود.

طول عمر فیلتر: مواد انعطاف‌پذیر این فیلتر مقاوم در برابر رطوبت، سایش، شعله و آب می‌باشند. اگر به هر دلیلی فیلتر آسیب‌دیده شود و یا تنفس دشوار شود، باید بلافاصله منطقه آلوده را ترک و فیلتر را دفع کرد. این فیلتر در محیط‌های با آیروسول های روغنی می‌تواند 40 ساعت یا 3 روز مورد استفاده قرار گیرد و بعدازآن دفع شود.

اقتصادی: نسبت به کارایی و بازدهی بالایی که این فیلتر دارد مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

ذرات قابل مواجهه طبق استاندارد OSHA فیلتر 2091 جاذب ذرات زیر می‌باشد:

1-سرب 2-آزبست 3-کادمیوم 4-آرسنیک 5-محصولات دارویی 6-متیل دی آنیلین

مواردی که می‌توان از این فیلتر استفاده کرد به شرح زیر است.

شغل‌ها:

1-جوشکاری 2-برشکاری 3-لحیم‌کاری 4-ریخته‌گری

محیط‌های حاوی مواد زیر:

1- مواد جامد معدنی، زغال سنگ، سنگ‌آهن، پنبه، آرد و...

2- مواد مایع یا روغنی که از اسپری‌ها منتشر می‌شود.

3- فیوم های جوشکاری

4- ذرات رادیواکتیو مانند اورانیوم و پلوتونیوم

5- آزبست


محصولات مشابه