نام لاتین: SPASCIANI RC4603
شناسه کالا: 702
قیمت پایه:
108.1 میلیون‌تومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: سیستم تنفسی ارابه‌ای اسپاسیانی مدل RC4603
×

سیستم تنفسی ارابه‌ای اسپاسیانی مدل RC4603

شرکت اسپاسیانی (Spasciani) یک شرکت ایتالیایی فعال در زمینه تولید ماسک، فیلتر و سیستم‌های حفاظت تنفسی است که در سال 1893 شروع به فعالیت نموده و کلیه محصولات عرضه شده توسط این شرکت مورد تأیید استاندارد اروپایی CE می‌باشد.

گاهی اوقات نیاز به انجام فعالیت‌های در محیط‌های آلوده و یا محیط‌های است که با کمبود اکسیژن مواجه‌اند. در این صورت افراد باید از تجهیزات حفاظت تنفسی مناسب استفاده کنند. سیستم تنفسی هوا رسان چرخ‌دار RC 4603 ساخت شرکت Spasciani هنگام انجام کارهای طولانی مدت در محیط‌های آلوده، محیط‌های شیمیایی و به طور کلی در تمام محیط‌هایی که فرد با کمبود اکسیژن مواجهه است و برای تنفس و ادامه کار خود نیاز به اکسیژن دارد به خوبی از اپراتور محافظت کرده و اکسیژن کافی را طی مدت زمان طولانی برای فرد تأمین می‌کند.

این سیستم تنفسی هوا رسان یک سیستم تنفسی متحرک بوده و بر روی یک چرخ دستی فلزی که دارای دوچرخ است و از طراحی مناسبی برخوردار بوده نصب شده و به راحتی قابل حمل و جابجایی در محیط‌های کاری می‌باشد.

سیستم تنفسی هوا رسان RC 4603 دارای 4 عدد سیلندر مخزن هوای فشرده می‌باشد. جنس این سیلندرها از استیل است و هرکدام از این سیلندرها دارای ظرفیت فشار 300 bar و حجم 6 لیتر می‌باشند. میزان هوای ذخیره شده در این سیلندرها برابر با 6600 N Litre است. سیستم تنفسی هوا رسان RC 4603 از ذخیره سازی هوای فشرده بالای برخوردار بوده و قادر است اکسیژن مورد نیاز برای یک اپراتور را تا 220 دقیقه با متوسط مصرف 30 لیتر بر دقیقه و برای دو اپراتور را تا 110 دقیقه با متوسط مصرف 30 لیتر بر دقیقه تأمین کند. سیلندرهای این سیستم در قسمت پشتی چرخ دستی قرار می‌گیرند و یک کمربند فلزی آن‌ها را محکم بر روی چرخ دستی نگه می‌دارد. یک حلقه‌ی فلزی قرقره‌ای در قسمت جلوی چرخ دستی قرار دارد که محل قرار گیری شیلنگ تغذیه است. در برخی موارد بسته به تجهیزات اضافی مورد نیاز این دستگاه می‌تواند همزمان 2 اپراتور را تا فاصله 50 متری از سیلندرها تأمین کند. برای هر اپراتور شیلنگ عرضه کننده فشار متوسط، کمربند حمل، شیر تغذیه و ماسک مورد نیاز است.

سیستم عرضه هوای فشرده به همراه شیر تقاضا از اجزای اصلی دستگاه تنفسی هواساز RB 2603 می‌باشند. همچنین بر روی چرخ دستی یک سیستم کاهنده فشار (RB) تعبیه شده است که خروجی فشار متوسط ثابت را مستقل از فشار درون سیلندرها حفظ می‌کند. در محل اتصال سیلندرها دو فشار سنج وجود دارد که به‌طور پیوسته فشار متوسط و فشار بالا را نشان می‌دهند. این دستگاه نیز دارای یک آلارم صوتی است که همزمان با آلارم شیر تغذیه و یا اتصال سریع لوله تغذیه برای اپراتور دوم فعال می‌شود. سیلندرها با فشار bar300 توسط دو لوله فشار قوی به صورت جداگانه به قسمت آداپتور متصل شده‌اند، این شیلنگ‌ها هرکدام دارای شیرهایی با استاندارد EN 144 می‌باشند و همچنین دارای سوپاپ آزادسازی برای جایگزینی سیلندرها هنگام استفاده می‌باشند.

سیستم تغذیه دستگاه (سیلندرها) به وسیله شیلنگ فشار متوسط که در طول‌های مختلفی عرضه می‌شوند و دارای اتصال ایمن و سریع است به صورت جداگانه به شیرهای تقاضا متصل می‌شوند.

کاربر باید برای حمل‌های طولانی شیلنگ فشار متوسط مجهز به کمربند حمل ویژه و قلاب چفت شونده باشد. دو نوع شیر تقاضا A, BN در دستگاه تنفسی RC مورد استفاده قرار می‌گیرد که این دو نوع فقط از لحاظ اتصال به ماسک با هم متفاوت است شیر A به صورت اتصال پیچی به ماسک متصل می‌شود. بر اساس استاندارد (EN 14803) درحالی‌که نوع BN طبق استاندارد (58600 DIN) به صورت اتصال چفتی به ماسک متصل می‌شود. هنگام نصب ماسک بر روی صورت و با اولین تنفس فشار مثبت به صورت خودکار فعال شده و مانع از ورود هوای آلوده از محیط خارجی می‌شود. در قسمت جلوی شیر تقاضا یک دکمه تعبیه شده است که با استفاده از آن می‌توان به صورت دستی فشار مثبت ایجاد کرد. شیر تقاضا با استفاده از یک نری اتصال سریع به شیلنگ فشار متوسط متصل می‌شود.

ماسک‌های مورد استفاده می‌تواند از نوع (TR 82 A, TR 2002 A, TR 2002 BN)باشد که مطابق با شیر تغذیه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این دستگاه دارای سیستم هشدار دهنده کاهش فشار (MK2) می‌باشد، هنگامی که فشار سیلندرها به کمتر از bar 35 برسد هشدار دنده فعال می‌شود.

ظرفیت کامل سیلندرها برای تنفس کاربر در دسترس است. دستگاه تنفس RC 4603 قابلیت این را دارد که به عنوان دستگاه تنفسی BVF BU (دستگاه‌های تنفسی قابل حمل) با اتصال سیلندر به یک سر شیر چهار راه و پوشیده شدن توسط فرد، مورد استفاده قرار بگیرد. قسمت هشدار دهنده این دستگاه باید از گردوغبار، آلودگی و سرما (یخ زدگی) محافظت شود.

مشاغلی که از این سیستم استفاده می‌کنند:

1. مناسب برای محیط‌های کاری که با کمبود اکسیژن مواجه‌اند.

2. معادن رو بسته که در طولانی مدت در آن حضور دارند

3. هنگام کار با مواد شیمیایی خطرناک در محیط ایزوله (در آزمایشگاه‌های تخصصی)

4. آتش نشان‌ها

5. هنگام کار با عوامل بیولوژیکی خطرناک

مشخصات فنی دستگاه:

1. سیستم به صورت متحرک بوده و بر روی یک چرخ دستی قرار گرفته است.

2. چهار عدد سیلندر از جنس استیل که هر کدام از این سیلندرها دارای ظرفیت فشار bar 300 و حجم 6 لیتر می‌باشد.

3. شیلنگ تغذیه به جنس SBR غیر سمی با طول 50 متر همراه با کوپلینگ های اتصال سریع

4. 50 متر شیلنگ اضافه برای اپراتور دوم

5. دو عدد کمربند حمل، برای حمل شیلنگ تغذیه در مسافت‌های طولانی

6. دو عدد ماسک تمام صورت با لنز پانوراما (دید وسیع)

7. سیستم کاهش دهنده فشار با پیستون جبران ساز از جنس نیکل آلومینیوم اندود

8. شیر تغذیه اتوماتیک: از جنس فایبرگلاس تقویت شده همراه لوله پلاستیکی دارای یک سیستم هشدار دهنده جبران ناپذیر و یک دکمه مکمل برای تنظیم فشار

9. مدت زمان مورد استفاده برای یک اپراتور 220 دقیقه با متوسط مصرف 30 لیتر بر دقیقه و برای دو اپراتور 110 دقیقه با متوسط مصرف 30 لیتر بر دقیقه

10. شرایط نگهداری و انبار کردن: دما بین C˚05+ و C˚ 20- و رطوبت برابر با RH<80%

11. میزان ذخیره هوا در سیلندرها 6600 N Litre

12. استاندارد: مطابق با استاندارد CE اروپا و EN 14593-1

مقایسه سیستم هوا رسان RC 4603 با سیستم هوا رسان RC 2603:

سیستم هوا رسان RC 4603 از خانواده سیستم‌های هوا رسان RC می‌باشد و در یکسری ویژگی‌ها با سیستم هوا رسان RC 2603 متفاوت است:

1. ذخیره سازی هوای فشرده: تعداد سیلندرها در سیستم هوا رسان RC 2603 برابر با 2 عدد ولی تعداد سیلندرها در سیستم هوا رسان RC 4603 به تعداد 4 عدد و بیشتر از RC2603 می‌باشد. چون تعداد سیلندرها در RC 4603 بیشتر است پس ذخیره سازی هوای فشرده در آن نیز قطعاً بیشتر و برابر با 6600 N Litre می‌باشد. این در حالی است که میزان ذخیره هوای فشرده در RC 2603 کمتر و برابر با 3300 N Litre می‌باشد که این مقدار دقیقاً نصف میزان هوای فشرده در سیلندرهای سیستم هوا رسان RC 4603 است.

2. مدت زمان استفاده: به دلیل اینکه میزان ذخیره سازی هوای فشرده در سیستم هوا رسان RC 4603 بیشتر است مدت زمان استفاده از آن نیز بیشتر است که در توضیحات به آن اشاره شد. اما مدت زمان استفاده از سیستم هوا رسان RC 2603 به دلیل ذخیره سازی کم هوای فشرده دقیقاً نصف سیستم هوا رسان RC 4603 می‌باشد.

کلمات کلیدی: سیستم تنفسی RC 4603 SPASCIANI

محصولات مشابه