نام لاتین: CT Climbing Technology Patron Plus 11 static rope
شناسه کالا: 1188
قیمت پایه:
35 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: طناب کار در ارتفاع استاتیک سی تی مدل Patron Plus 11 برای محافظت از اشخاص در کار در ارتفاع، دره‌ها، طناب دسترسی، غارنوردی، عملیات‌های امداد و نجات و سایر مناسب است.
×

طناب کار در ارتفاع استاتیک سی تی مدل Patron Plus 11

طناب کار در ارتفاع استاتیک مدل Patron Plus 11 توسط شرکت (CT (Climbing Technology از کشور ایتالیا طراحی و تولیدشده است. فعالیت این شرکت درزمینه تولید تجهیزات حفاظت فردی کار در ارتفاع با به‌کارگیری نیروی متخصص است. تمامی محصولات این شرکت مطابق با استاندارد بین‌المللی CE تولیدشده است. این طناب برای کار در ارتفاع و عملیات‌های امداد و نجات ایده آل بوده و بسیار بادوام و مقاوم در برآر سایش است.

طناب استاتیک _ نوع A

1. قطر 11 mm

2. وزن 75 g/m

3. تحمل فشار 32 KN

4. حداقل تحمل فشار همراه با گره 18 KN

5. جرم نسبی غلاف / هسته 35 / 65 %

6. مواد سازنده PA (پلی آمید)

7. نوسانات غلاف 40 mm

8. کشش ( 50 تا 150 کیلو گرم ) 3 %

9. انقباض ( جمع شوندگی ) 36.8%

10. حداقل تعداد سقو ط ها 20

11. طول طناب 200 m

12. استاندارد CE , EN 1891:1998-A

قبل از استفاده از محصول دستورالعمل زیر را با دقت بخوانید.

طناب‌های کشش پایین kernmantel (طناب‌های استاتیک) برای محافظت از اشخاص در کار در ارتفاع، دره‌ها، طناب دسترسی، غارنوردی، عملیات‌های امداد و نجات و سایر فعالیت‌های مشابه (ترکیبی از صعود و فرود اشخاص، طناب دسترسی برای تجهیزات ایمنی در موقعیت‌های کاری، بالا و پایین بردن افراد در عملیات‌های نجات، برای صعودهای افقی در غارنوردی و غیره) طراحی‌شده است. تولیدکننده و توزیع‌کننده هیچ‌یک مسوولیت خسارت ناشی از استفاده نادرست از محصول نمی‌باشند.

1. قبل از استفاده:

برای باز کردن بسته‌بندی طناب جدید به شرح زیر عمل کنید:

کلاف_ را در جهت معکوس پیچ‌خوردگی بازکنید. توصیه می‌شود که همین‌طور آن را پرتاب نکنید. با درست باز کردن طناب از پیچ‌خوردگی آن جلوگیری کنید. توصیه می‌شود برای شستن طنابی که به‌تازگی آن را خریداری کرده‌اید از آب ولرم تمیز با دمای 30 درجه سانتی‌گراد استفاده کنید. پس‌ازآن مطابق با بخش تمیز کردن و ضدعفونی کردن، طناب را خشک‌کنید.

2. استفاده از طناب کشش پایین kernmantel مطابق با استاندارد EN 1891:

دو نوع طناب استاتیک (نوع A و نوع B) وجود دارد. طناب‌های نوع B دارای عملکرد پایین‌تری نسبت به نوع A هستند. هر دو طناب باید در برآر خطرات مکانیکی (مانند: سایش، برش، خراش و غیره) محافظت شوند. طناب‌ها برای متوقف کردن سقوط طراحی نشده‌اند پس کاربر باید از ریسک کردن اجتناب کند. قبل از استفاده بررسی کنید که آیا طناب با دیگر تجهیزات سازگاری دارد. تولیدکننده توصیه می‌کند که تجهیزات را در مکان امن بدون خطر سقوط مورد آزمایش قرار دهید.

3. طناب نوع A باید نسبت به طناب نوع B برای محافظت از اشخاص در کار در ارتفاع، دره‌ها، طناب دسترسی، غارنوردی، عملیات‌های امداد و نجات و سایر فعالیت‌های مشابه (ترکیبی از صعود و فرود اشخاص، طناب دسترسی برای تجهیزات ایمنی در موقعیت‌های کاری، بالا و پایین بردن افراد در عملیات‌های نجات، برای صعودهای افقی در غارنوردی و غیره) ترجیح داده شود.

4. همیشه به خاطر داشته باشید که فعالیت‌های کار در ارتفاع مخاطره‌آمیز است. این فعالیت‌ها باید توسط افرادی که در سلامت کامل هستند انجام شود. بیماری‌های جدی و یا سطح سلامت پایین ممکن است ایمنی کاربر را در طول استفاده عادی یا اضطراری تحت تاثیر قرار دهد. این محصول ممکن است برای کار و یا امداد و نجات از آن استفاده شود پس باید در فعالیت‌های در ارتفاع توسط افراد آموزش‌دیده و بامهارت با توجه به مقررات مخصوص مورداستفاده قرار گیرد و یا استفاده از آن زیر نظر این افراد باشد. دستورالعمل و مشاوره در مورد چگونگی استفاده ایمن هنگام فعالیت در ارتفاع را می‌توان از افراد آموزش‌دیده و یا افراد مجاز به آموزش دادن دریافت کنید.

5. توصیه می‌شود که کاربر قبل از استفاده از طناب استاتیک با عملیات امداد و نجات در صورت بروز حادثه آشنا شود. کاربر باید برای مقابله با هرگونه موارد اضطراری که می‌تواند در طول کار به وجود آید یک طرح امداد و نجات داشته باشد.

6. کاربر باید طناب را هنگام استفاده، بعد از استفاده و در صورت بروز هر رویدادی، موردبررسی قرار دهد. در صورت وجود کوچک‌ترین شک و تردید از طناب استفاده نکنید. کاربر نباید تغییراتی را بدون اجازه تولیدکننده در طناب ایجاد کند و همچنین تعمیر باید فقط بر اساس توصیه‌های سازنده صورت گیرد. هنگام استفاده از طناب از تجهیزاتی که با آن سازگار نبوده و یا دارای استاندارد فنی نمی‌باشند استفاده نکنید. باید توجه ویژه‌ای به انتخاب عناصر مهارکننده با توجه به قطر طناب داشته باشید. سیستم مهارکننده باید بر روی نقطه تکیه‌گاه قابل‌اعتماد که موقعیت آن در بالای سر کاربر است متصل شود. ممکن است تنها طناب‌های کشش پایین KERNMANTEL همراه با مهارکننده استاتیک مورداستفاده قرار بگیرد. کاربر باید گره زدن و استفاده از آن را با استفاده از طناب‌های استاتیک آموزش ببیند.

7. برخی از انواع طناب‌ها گواهی‌نامه EN1891 را ندارند. مواد سازنده این دسته طناب‌ها PA پلی آمید است که مطابق با استاندارد EN 1891 دارای نقطه ذوب کمتر از 195 درجه سانتی‌گراد می‌باشند. سایر قوانین مرتبط با طناب و استفاده از آن‌ها در این محصول نیز به‌کاررفته است. اطلاعات اضافی را می‌توان بر روی برچسب محصول مشاهده کرد. حداکثر بارگذاری توصیه‌شده برای طناب 0.1 مقاومت اسمی طناب است.

8. تمیز کردن و ضدعفونی کردن طناب:

سعی کنید که طناب را همیشه تمیز نگه‌دارید چراکه کثیف شدن و آلودگی ایجادشده در بین الیاف طناب باعث آسیب به طناب می‌شود. طناب با هرگونه مواد شیمیایی (مانند: مواد شیمیایی آلی، اسید، روغن، رنگ، فرآورده‌های نفتی و غیره) و حتی بخارات آن‌ها نباید در تماس باشد. طناب کثیف شده را با صابون و آب ولرم (30 درجه سانتی‌گراد) شستشو دهید. پس از شستن، طناب را در هوای آزاد و تمیز به‌دوراز نور خورشید قرار داده تا خشک شود. از ماشین لباس‌شویی برای شستن استفاده نکنید. برای ضدعفونی کردن طناب از محلول ضعیف 1% پرمنگنات پتاسیم استفاده کنید. از طناب آلوده به مواد شیمیایی و یا طنابی که فاقد برچسب است (برچسبی که کارخانه بر روی طناب نصب‌کرده) استفاده نکنید. طناب‌های آسیب‌دیده اغلب ممکن است با چشم غیرمسلح تشخیص داده نشود.

9. طول عمر محصول:

اگر تمام دستورالعمل‌های عمومی برای استفاده ایمن از طناب مشاهده‌شده، موارد زیر برای تشخیص طول عمر طناب توصیه می‌شود:

انبار کردن:

در مواردی که از مواد پیشرفته (پلی آمید 6 و پلی آمید 6.6) استفاده می‌شود تغییرات نامطلوب قابل‌توجهی در ویژگی‌های محصول در فاصله زمانی 5 سال می‌تواند مانع از ذخیره‌سازی بهینه و نگهداری از آن شود.

استفاده کردن:

کمتر از 1 سال

استفاده‌های فشرده (هرروز) استفاده با شدت بالا، بارگذاری مکانیکی (تعلیق)، بدون سیستم متوقف کننده سقوط. علایم استفاده: سایش بیش‌ازحد، بریدگی، کثیف شدن و ازهم‌گسیختگی.

1 تا 3 سال

استفاده‌های فشرده (هرروز) استفاده با شدت نرمال، بدون بارگذاری و سیستم متوقف کننده سقوط. علایم استفاده: سایش قابل‌مشاهده، ازهم‌گسیختگی، کثیف شدن بیش‌ازحد

3 تا 5 سال

استفاده مکرر (چندین بار در هفته) استفاده با شدت کم، بدون بارگذاری مکانیکی و سیستم متوقف کننده سقوط. علایم استفاده: سایش زیاد، کثیف شدگی ناچیز، ازهم‌گسیختگی قابل‌تشخیص.

یا

استفاده بسیار مکرر (چندین بار در هفته) استفاده با شدت بالا، بارگذاری مکانیکی و بدون سیستم متوقف کننده سقوط. علایم استفاده: نشانه‌های از سایش، بریدگی، ازهم‌گسیختگی آشکار.

5 تا 8 سال

استفاده مکرر (چندین بار در ماه) استفاده با شدت کم، بدون بارگذاری قابل‌توجه و سیستم متوقف کننده سقوط. علایم استفاده: بدون نشانه‌های سایش، کثیف شدگی کم، ازهم‌گسیختگی به‌سختی قابل‌تشخیص باشد.

یا

استفاده گاه‌به‌گاه (چندین بار در سال) استفاده با شدت بالا، بارگذاری مکانیکی و بدون سیستم متوقف کننده سقوط. علایم استفاده: نشانه‌های از سایش اندک، کثیف شدن، ازهم‌گسیختگی قابل‌اغماض.

8 تا 10 سال

استفاده گاه‌به‌گاه (چندین بار در سال) استفاده با شدت کم و، بدون بارگذاری مکانیکی و سیستم متوقف کننده سقوط. علایم استفاده: سایش و کثیف شدگی غیرقابل تشخیص.

احتیاط

سقوط در اثر بارگیری یا دیگر آسیب‌های مکانیکی و فیزیکی، اثرات اقلیمی و شیمیایی می‌تواند باعث آسیب شدید به طناب شود که در این صورت باید باوجود کوچک‌ترین شکی نسبت به عملکرد طناب آن را کنار گذاشته و از آن استفاده نکنید. 

10. مارک و شناسایی طناب:

طناب دارای برچسب شناسایی است که اطلاعات زیر بر روی آن درج‌شده است:

1. سازنده طناب

2. استاندارد EN 1891 که طناب مطابق با آن ساخته‌شده است

3. نوع طناب (A یا B)

4. مواد سازنده: (PA پلی آمید، PP پلی‌پروپیلن، آرامید و ...)

5. سال تولید

رنگ برچسب نشان‌دهنده سال تولید آن است: سبز 2004، آبی 2005، زرد 2006، سیاه 2007، زرد / قرمز 2008، زرد / آبی 2009، زرد / سبز 210، زرد / سیاه 2011، آبی / قرمز 2012، سبز / قرمز 2013، قرمز / مشکی 2014، سبز 2015، آبی 2016، زرد 2017، سیاه 2018.

11. اثرات جانبی در طول عمر طناب:

اگر طناب مرطوب یا یخ‌زده باشد خواص استاتیک یا دینامیک آن به‌صورت قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. از پیشروی طناب به سمت لبه‌های تیز مهارکننده جلوگیری کنید. از طناب‌های که دچار آسیب‌های فیزیکی یا شیمیایی شده‌اند استفاده نکنید. ایجاد گره ممکن است باعث کاهش مقاومت طناب شود. پرتو UV باعث کاهش مقاومت مواد سازنده طناب می‌شود. اگر نسبت به شرایط استفاده ایمن یا نسبت به طناب بعد از توقف یک سقوط سنگین، کوچک‌ترین شکی دارید (فاکتور سقوط بالاتر از 1 مراجعه کنید به EN 1891) به‌هیچ‌عنوان از طناب استفاده نکنید مگر اینکه استفاده مجدد از آن توسط یک شخص صلاحیت‌دار تایید شود.

هشدار: انقباض (جمع شوندگی) از ویژگی‌های طبیعی فیبرهای پلی امیدی است. انقباض طناب‌های KERNMANTEL می‌تواند در اثر رطوبت (بخار، قطرات باران و ...)، شرایط خارجی (غوطه‌ور شدن در آب و...) باشد. در موارد شدید انقباض طناب می‌تواند تا 10% از طول طناب را کاهش دهد.

12. دیگر دلایل رد کردن طناب:

آسیب دیدن الیاف غلاف طناب در یک قسمت، وجود لکه‌های سخت در غلاف که نشان‌دهنده آسیب یا تغییر در قطر طناب است (متورم شدن، باریک شدن و ...)، ذوب شدن دسته‌ای از الیاف‌های غلاف طناب، تماس مستقیم با درجه حرارت بالا، استفاده از طناب بیش از طول عمر توصیه‌شده توسط سازنده.

ادامه...

محصولات مشابه