نام لاتین: Fire Extinguisher
شناسه کالا: 1220
قیمت پایه:
415 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: کپسول آتش‌نشانی CO2 بایا 4 کیلوگرم با توجه به ظرفیت و نوع مواد داخل آن می‌توان در حریق‌های کوچک و مختلف استفاده نمود.
×

کپسول آتش‌نشانی CO2 بایا 4 کیلوگرم

کپسول آتش‌نشانی نوعی دستگاه برای خاموش نمودن آتش است.

این دستگاه جزء خاموش‌کننده‌های آتش قابل‌حمل (دستی) بوده و با توجه به نوع آتش ترکیبات مختلف مانند آب، پودر و گاز، گاز دی اکسید کربن را با فشار بر روی آتش می‌ریزد.

وزن خاموش‌کننده‌های دستی متفاوت می‌باشد، از وزن‌های 1 کیلویی تا وزن‌های بالاتر به طوری که یک نفر به راحتی بتواند آن را حمل نماید. انواع بزرگ‌تر این وسیله به دلیل وزن زیاد بر روی چرخ قرار گرفته و گاهی اوقات بعضی از آنها در جای مشخصی به صورت ثابت نصب می‌گردند و به عنوان کپسول‌های آتش‌نشانی چرخ‌دار شناخته می‌شوند. از انواع خاموش کننده‌های دستی با توجه به ظرفیت و نوع مواد داخل آن می‌توان در حریق‌های کوچک و مختلف استفاده نمود.

کپسول آتش نشانی کربن دی اکسید 4 کیلویی بایا دارای گواهی نامه سیستم مدیریت کیفیت بوده و این استاندارد کیفیت محصول را تایید می نماید. کپسول های آتش نشانی CO2 با حذف دو عامل از مثلث آتش باعث خاموش شدن آتش می شود. مثلث آتش شامل اکسیژن، سوخت و حرارت می باشد. از آن جایی که کربن دی اکسید به صورت مایع و تحت فشار می باشد با آزاد شدن گاز داخل کپسول و وارد شدن به فشار معمولی تبدیل به گاز شده و سرمای شدیدی تولید می کند. به دلیل سنگین تر بودن گاز CO2 نسبت به هوا، این گاز به عنوان لایه مجاور در برابر آتش قرار میگیرد و اکسیژن را نیز از آتش دور نگه میدارد. تمامی محتوا این خاموش کننده از گاز مایع کربن دی اکسید با فشار 60 الی 70 بار می باشد. این کپسول برای استفاده در ماشین، کامیون، ادارات، اتاق سرور، موتورخانه، پارکینگ، مغازه و ماشین آلان ساختمانی و در حالت کلی هر آتش سوزی ای که با مایعات قابل اشتعال شروع شده و یا خطر برق گرفتگی وجود دارد مناسب می باشد. تولیدی بایا سیلندر برای رقاه حال مشتریان خود گارانتی یک ساله به همراه 4 سال خدمات پس از فروش و بیمه یک ساله را بر روی محصولات خود عرضه می دارد.

معرفی شرکت:

شرکت سامان صنعت بایا در سال 1370 فعالیت های تحقیقاتی و صنعتی خود را با استفاده از کادر فنی متخصص و مجرب در زمینه ساخت و تولید انواع مخازن تحت فشار بالا و کلیه کپسول های آتش نشانی آغاز نمود.آنجایی که این محصولات دارای اهمیت فوق العاده ای می باشند، لذا این مجموعه با تلاش شبانه روزی مهندسین توانمند در جهت کسب استانداردهای لازم برآمد. در همین راستا پس از اخذ استاندارد ملی ایران موفق به دریافت گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت یکپارچهIMS ( شامل :ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001) و ISO 10002 گردید. خاموش کننده 4 کیلویی Co2 یکی از محصولات این شرکت است.

موارد استفاده:

کپسول آتش نشانی CO2 مناسب برای مواد قابل اشتعال کلاس C و B مناسب بوده که طبق استاندارد های مربوطه، آتش سوزی های ناشی از مایعات قابل اشتعال و آتش سوزی الکتریکی است.

موارد استفاده از کپسول اطفاء حریق دی اکسید کربن 4 کیلوگرمی بایا:

نصب در ادارات

پمپ بنزین ها

خودرو ها

منازل

صنایع شیمیایی

کارخانه جات (ماشین آلات الکتریکی، بنزینی و گازوییلی)

صنایع کامپیوتری

صنایع الکتریکی

ویژگی های محصول:

بدنه استاندارد ساخته شده از فولاد با قابلیت تحمل 400 بار همراه با جوشکاری تمام اتوماتیک و زمان تخلیه 16 الی 20 ثانیه از مشخصات کپسول آتش نشانی استاندارد CO2 بایا سیلندر میباشد. فشار 60 الی 70 بار موجود در سیلندر فاصله موثر 3 متر را ایجاد کرده است. این نوع خاموش کننده نیازی به گیج کنترل فشار ندارد بنابراین شرکت بایا سیلندر نیز فشار سنجی برای این نوع کپسول در نظر نگرفته است. این کپسول با حذف عامل حرارت و اکسیژن از مثلث آتش باعث اطفا حریق می گردد.

روش استفاده از کپسول

منبع گاز و برق را قطع کنید.

قبل از استفاده، چند بار خاموش کننده را سروته کنید تا اگر پودر آن کلوخه شده باشد، موجب مسدود شدن خروجی کپسول نگردد.

ضامن کپسول اطفاء را بکشید و با یک دست شیلنگ را گرفته و با دست دیگر دسته کپسول را در دست بگیرید.

با توجه به دود آتش و احتمال گسترش حریق در جهت باد و خطر پرت شدن مواد اطفاءی ، پشت به باد بایستید و سر نازل را در دست بگیردید.

در صورتی که حریق هنوز گسترش نیافته و در فاز ابتدایی حریق است میتوان در فاصله 2 الی 3 متری حریق اقدام به عملیات اطفاء نمود و در صورت گسترش فاصله را با توجه به حد پرتاپ کپسول بیشتر کنید .

با فاصله مناسب به صورت حرکت جارویی، ضمن فشار دادن اهرم بالایی ، از قاعده حریق و به صورت افقی ، پودر را بر روی آتش بپاشید.

این عمل را تا خاموش کردن آتش ادامه دهید و مطمین شوید بازگشت آتش بوقوع نپیوندد.

مطابق با استاندارد NFPA:

 بازرسی ظاهری کپسول های CO2 بایستی هر ماه انجام شود

تست هیدروستاتیک کپسول های کربن دی اکسید هر 2 سال یک بار توسط متخصص انجام شود.

سرویس و نگه داری کپسول های دی اکسید کربن سالانه بایستی صورت پذیرد.

چگونه یک کپسول آتش نشانی خوب و مناسب خریداری کنیم:

مهمترین موارد در انتخاب خاموش کننده مناسب عبارتند از:

1. موادی که در محیط قرار دارند و ممکن است باعث حریق شوند.

2. شدت حریق احتمالی و سرعت انتشار آن

3. حجم مواد قابل اشتعال موجود

4. تناسب کپسول برای شرایط موجود.

5. کاربرد آسان آن.

6. در دسترس بودن افراد آشنا به کار کپسول.

7. توجه به شرایط محیطی؛ از جمله دما، باد، وجود بخارات خطرناک و....

8. مسایل مربوط به سلامتی و ایمنی کاربر.

9. لزوم نگه داری و حفاظت از کپسول.

مشخصات فنی این کپسول:

• فشار تست بدنه: 250 bar

• فشار تقریبی تحمل بدنه: 400 بار

• جنس سیلندر: فولاد

• زمان تخلیه:16 الی 20 ثانیه

• فاصله موثر(طول پرتاپ) : 3 متر

• نوع رنگ:الکتروستاتیک

• نوع شیر : فشاری

• ارتفاع:72 سانتی متر

• قطر: 11.4 سانتی متر

• ظرفیت4 کیلوگرم

• نوع گاز: دی اکسید کربن مایع

• فشار کاری: 60 الی 70 بار

• کپسول قابل نصب می باشد.

مزایا:

1. این کپسول دارای گارانتی 1 ساله و چهار سال پشتیبانی محصول می باشد.

2. این محصول یک سال بیمه شده است.

3. این کپسول مطابق با استاندارد NFPA می باشد.

4. دارای گواهی نامه بین المللی استاندارد IMS ,ISO 10002 است.

5. دارای استاندارد ملی به شماره 896

6. برای احتراق با خطر معمولی قابل استفاده است.

تیم آچارک کپسول آتش نشانی Co2، قیمت کپسول آتش نشانی، کپسول آتش نشانی مناسب منزل، کپسول آتش نشانی خودرو، کپسول آتش نشانی، کپسول آتش نشانی مخصوص خودرو، کپسول آتش نشانی مناسب خودرو، کپسول آتش نشانی پودر و گاز و کپسول آتش نشانی آب و گاز را به راحتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

محصولات مشابه