نام لاتین: CT Work Shell Work at height Helmet
شناسه کالا: 772
قیمت پایه:
1.45 میلیون‌تومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: کلاه کار در ارتفاع سی تی مدل Work Shell دارای پوسته‌ای با ظرفیت جذب بالا از جنس ABS، دارای محل قرار دادن عینک و شیلد محافظ و راحت و بادوام، ایده آل برای استفاده‌های طولانی‌مدت است.
×

کلاه کار در ارتفاع سی تی مدل Work Shell

CT Work Shell

کلاه ایمنی کار در ارتفاع WORK SHELL ساخت شرکت (CT (Climbing Technology و محصولی از کشور ایتالیا می‌باشد. این شرکت با به‌کارگیری نیروی متخصص اقدام به تولید تجهیزات حفاظت در ارتفاع نموده است. تمامی محصولات این شرکت مطابق با استاندارد بین‌المللی CE تولیدشده است.

کلاه ایمنی WORK SHELL از وسایل حفاظت فردی درزمینه حفاظت از سر و گردن می‌باشد که برای کار در ارتفاع بسیار مناسب است. طراحی این کلاه به‌گونه‌ای است که دید بسیار بالای را به فرد هنگام بالا رفتن می‌دهد.

• کلاه ایمنی راحت و بادوام، ایده آل برای استفاده‌های طولانی‌مدت

• دارای پوسته‌ای با ظرفیت جذب بالا از جنس ABS

• دارای قفل رگلاژی در تسمه پشت سر برای تنظیم هدبند (سیستم تعلیق ساز)

• دارای محل قرار دادن عینک و شیلد محافظ

• دارای گیره برای قرار دادن چراغ‌قوه بر روی کلاه

• دارای محلی برای قرار دادن ایر ماف

• دارای دریچه تهویه بر روی کلاه

• تسمه چانه‌بند با مقاومت 25 دکانیوتن

• سایز قابل تنظیم 53-63 سانتی‌متر

• وزن کلاه 450 گرم

• استاندارد: EN 397:2012

• مورد تایید استاندارد CE

راهنمای استفاده از محصول

WORK SHELL یک کلاً ایمنی صنعتی بوده و برای کار در ارتفاع بسیار مناسب می‌باشد. این کلاه ترکیبی از سطح بالای آسایش (راحتی)، سبکی و قابلیت استفاده با حداکثر سطح حفاظت و ایمنی را ایجاد می‌کند. کلاه طراحی خوبی داشته و به خوبی از سر فرد در برابر اشیا در حال سقوط و یا موانع موجود در محیط کار محافظت می‌کند. اگرچه با پوشیدن کلاه ایمنی ریسک‌ها و خطرات در محیط کاری به‌طور قابل‌توجهی در زمان فعالیت‌های عمودی کاهش می‌یابند اما در کل ایمنی تضمینی نیست: بنابراین هنگام پوشیدن کلاه باید همیشه بسیار مراقب بود و محتاطانه رفتار کرد. در صورت برخورد ضربات قوی‌تر نسبت به استانداردهای ارایه‌شده برای کلاه، کلاً ایمنی بالاترین سطح از نیروی واردشده را قبل از اینکه شروع به خراب شدن کند جذب می‌کند و یا در موارد شدید دچار ترک‌خوردگی می‌شود. عملکرد این کلاه ایمنی مطابق با استاندارد EN 397: 2012 می‌باشد. مقاومت چانه‌بند این کلاه 15 daN الی 25 daN (دکانیوتن) می‌باشد(الزامات استاندارد EN 397). کلاه ایمنی WORK SHELL از الزامات استاندارد EN 397: 2011 تبعیت کرده و محافظتی تا دمای -30 درجه سانتی‌گراد ایجاد می‌کند. توجه: از کلاه ایمنی برای فعالیت‌های غیر از فعالیت‌های که در اینجا ذکر می‌شود استفاده نکنید چراکه ممکن است خطرناک باشد و فرد استفاده‌کننده مسیول تصمیم خود می‌باشد. قبل از استفاده لازم است که دستورالعمل‌های موجود را بخوانید. تا کاملاً با وسیله آشنا شده و کارایی و محدودیت‌های آن را بشناسید. نادیده گرفتن هریک از هشدارهای فوق ممکن است منجر به صدمات بسیار جدی و حتی مرگ شود.

مسیولیت‌پذیری

 قبل از هر بار استفاده، آموزش‌ها مناسب مربوط به فعالیت‌های که استفاده از این کلاه ایمنی در نظر گرفته‌شده است، لازم می‌باشد. پوشیدن و استفاده از این کلاه ایمنی برای کاربران باتجربه و واجد شرایط که آموزش‌های لازم را دیده‌اند محفوظ است. هرکسی که از این کلاه ایمنی در موارد اشتباه و یا نادرست استفاده کند، شخصاً مسیول تمام ریسک‌ها، خطرات و یا مسیول آسیب‌های احتمالی، خسارات و یا مرگ می‌باشد. هر کاربری که این مسیولیت را نمی‌پذیرد بهتر است که از این کلاه ایمنی استفاده نکند.

معرفی قسمت‌های کلاه : (عکس در گالری)

1. پوسته کلاه

2. تسمه چانه‌بند به همراه قفل

3. سگک آزادسازی خودکار

4. عامل جداکننده برای عقب جلو کردن چانه‌بند

5. جایگاه قرار دادن عینک یا شیلد که توسط برچسب مشخص‌شده است

6. باند سر HEADBAND

7. محل قرار دادن ایرماف EARMUFFS

8. قفل رگلاژی تنظیم‌کننده باند سر HEADBAND

9. گیره مخصوص قرار دادن چراغ‌قوه

10. برچسب محصول

جنس قطعات کلاه

پوسته (ABS) آکریلونیتریل بوتادین استایرن

تسمه‌ها (PL) پلی‌استر

هدبندها (PE) پلی‌اتیلن

چک‌لیست

قبل از هر بار استفاده لازم است که بررسی‌هایی انجام داده و اطمینان حاصل شود که:

1. ترک‌خوردگی و یا تغییر شکلی در پوسته کلاه وجود نداشته باشد

2. تسمه‌ها کاملاً دست‌نخورده و بدون خراش و یا نشانه‌ای از باز شدن (ریش‌ریش شدن) باشند

3. باندهای سر (HEADBAND) کاملاً دست‌نخورده و ثابت در سر جای خود قرار داشته باشند

4. قفل تنظیم‌کننده باند سر HEADBAND، سگک آزادسازی خودکار، قفل تسمه چانه کاملاً سالم بوده و به خوبی کار کنند.

توجه: ضربات محکم ممکن است باعث صدمات داخلی کلاه شوند و با چشم قابل‌مشاهده نباشند این ضربات ممکن است که به‌طور قابل‌توجهی باعث کاهش خاصیت جذب شوک و یا کاهش سختی کلاه ایمنی شوند که در این صورت ممکن است نیاز به جایگزینی و تعویض کلاه باشد.

دستورالعمل برای استفاده : (عکس در گالری)

1. از قفل رگلاژی هدبند که در تسمه پشتی سیستم تعلیق ساز قرار دارد برای تنظیم کردن اندازه‌ی هد بند مطابق با سر کاربر استفاده می‌شود. هنگامی که کلاه را می‌پوشید و روی سر خود قرار می‌دهید با استفاده از قفل هدبند، اندازه هدبند را متناسب با سرخود تنظیم کنید.

2. با استفاده از عامل جداکننده که بر روی تسمه چانه‌بند قرار دارد برای عقب جلو کردن تسمه چانه‌بند و ثابت کردن آن بر روی صورت استفاده کنید.

3. کلاه را به‌گونه‌ای روی سر خود تنظیم کنید که شل نباشد و با حرکت سر به‌عقب و جلو و ... کلاه ازسرتان نیافتد.

اقدامات احتیاطی برای استفاده

هرگونه برچسب یا چیزهای چسبنده را بر روی کلاه قرار ندهید. از تماس کلاه با مواد شیمیایی و یا تماس با موادی که می‌توانند باعث تغییر در ویژگی‌های فیزیکی کلاه شود اجتناب کنید. حتی اگر آسیب‌های وارده قابل‌مشاهده نباشند می‌توانند ظرفیت جذب و ایمنی کلاه را پایین آورده و باعث خطرات جدی شوند.

توجه: این کلاه مطابق با استانداردهای ایمنی ساخته‌شده است اما ممکن است در اثر وارد شدن نیروهای بیش‌ازحد استاندارد دچار آسیب شود. بنابراین لازم است اجتناب شود از: 1. کلاه ایمنی برای حفاظت در برابر برخورد ضربه ساخته‌شده است بنابراین از نشستن بر روی آن به‌عنوان صندلی خودداری کنید. 2. کلاه را در ماشین‌های پارک کرده بخصوص در تابستان در زیر نور خورشید قرار ندهید. 3. از قرار دادن کلاه در کوله‌پشتی اجتناب کنید.

اطلاعات زیر بر روی برچسب داخل کلاه درج‌شده است:

1. نشان CE 2. استانداردهای مرجع 3. حداقل دمای عملیاتی 4. نام سازنده یا مسیول عرضه‌کننده به بازار 5. تاریخ ساخت 6. مدل 7. سایز 8. وزن 9. این لوگو توصیه می‌کند که کاربر بایستی قبل از استفاده، دستورالعمل را با دقت مطالعه کند.

زمان بازرسی

حداقل هر 12 ماه (6 ماه برای استفاده در دریا) به‌صورت دقیق باید دستگاه توسط شرکت سازنده و یا افراد متخصص مورد بازرسی قرار گیرد. این دوره بازرسی متغیر بوده و به دوره و شدت استفاده بستگی دارد. این بازرسی دوره‌ای باید به‌صورت منظم برای اطمینان از کارایی و دوام وسیله ادامه داشته باشد چراکه ایمنی کاربر به آن بستگی دارد. نتایج حاصل از بازرسی در یک فرم مناسب که همراه با وسیله عرضه‌شده است می‌تواند ثبت شود.

توجه: در صورت فقدان برگه شناسایی و یا برچسب از وسیله استفاده نکنید.

مراقبت و نگهداری

کلاه ایمنی تنها با استفاده از آب (حداکثر دما 30) همراه با صابون شسته شود و سپس دور از نور خورشید و حرارت قرار گیرد که به‌صورت طبیعی خشک شود. همیشه قبل از استفاده و بعد از استفاده کلاه را مورد بازرسی قرار دهید. بلکه هیچ نشانه‌ای از سایش و یا خراش در تسمه‌ها دیده نشود و بررسی شود که تمام تسمه‌ها در بهترین حالت خود قرار دارند. قفل رگلاژی هدبند باید کارایی لازم را داشته و اندازه کلاه را به خوبی تنظیم کند.

حمل و نگهداری

هنگام حمل کردن کلاه باید بسیار مراقب بود که دچار آسیب مکانیکی از قبیل ( برخورد با اشیا سخت و خراشیدگی پوست و ...) نشود. کلاه را در مکان‌های سرد، خشک و خوب نگهداری کرده و از نور مستقیم خورشید و اشعه uv دور نگهدارید. کلاه ایمنی را می‌توان در رنج دمای 30- تا 50+ درجه سانتی‌گراد نگهداری و یا استفاده کرد. دور از مواد خورنده و اسیدی نگهداری شود و از قرار دادن کلاه در داخل ماشین و یا جاه‌های که در تماس مستقیم با نور خورشید هست اجتناب شود.

لوازم جانبی/قطعات یدکی

در صورت درخواست لوازم جانبی زیر در دسترس هستند:

عینک شفاف (شماره مرجع 6X9410C) عینک دودی (شماره مرجع 6X9411C) هدبند پلی اتیلن (شماره مرجع 6X945KIT01)

طول عمر

طول عمر واقعی وسیله دقیقاً قابل پیش‌بینی نیست و تحت تاثیر عوامل زیادی مانند (محیط کاری، آب‌وهوا، شرایط نگهداری، میزان استفاده از محصول و..) قرار دارد. اما بااین‌حال امکان برآورد حداکثر طول عمر که متشکل از دوره نگهداری و دوره استفاده است وجود دارد. برای پارچه و پلاستیک حداکثر طول از شروع تولید عمر 12 سال است درحالی‌که طول عمر موثر را می‌توان با توجه به مدت و نحوه استفاده تخمین زد: 10 سال برای استفاده‌های گسسته و 5 سال برای استفاده‌های پیوسته و مداوم. طول عمر در نظر گرفته‌شده برای فلزات ازلحاظ تیوری نامحدود است اما توصیه می‌شود که پس از 10 سال استفاده جایگزین شوند.

هشدار: عمر وسیله می‌تواند به‌یکبار استفاده نیز محدود باشد. در رویدادهای استثنایی مانند (سقوط شدید اشیا، دمای شدید، برخورد با لبه تیز، عوامل شیمیایی و مضر و ...)

گارانتی

دارای سه سال گارانتی در برابر هرگونه نقص تولید و یا نفس در مواد سازنده است. گارانتی موارد استفاده استاندارد، تغییرات در وسیله، نگهداری نامناسب، آسیب به دلیل استفاده نادرست از وسیله، سهل‌انگاری، تعمیر و نگهداری نامناسب و ... و هر دلیل دیگر نه تنها دلایل ذکرشده را پوشش نمی‌دهد. هرگونه تغییر در کلاه ایمنی مجاز نبوده بلکه ممنوع بوده و ممکن است که باعث عملکرد نادرست وسیله شود.

مسیولیت‌پذیری

تولیدکننده و یا مسیول عرضه‌کننده کلاه به بازار در برابر هرگونه حوادث مستقیم و غیر مستقیم ممکن یا حوادث عمدی و اتفاقی و یا هر نوع آسیب به علت استفاده نادرست از این محصول و یا استفاده نامنطبق که در این راهنما گفته‌شده است مسیول نیست.

(عکس در گالری)

شکل 1 و 2: نحوه کار با قفل رگلاژی که در تسمه پشت‌سری سیستم تعلیق ساز سر قرار دارد را نشان می‌دهد.

شکل:3 نحوه قرار دادن چراغ‌قوه را در گیره‌های که بر روی کلاه تعبیه‌شده است را نشان می‌دهد.

شکل4: نحوه عملکرد عامل جداکننده برای عقب جلو کردن تسمه چانه‌بند را نشان می‌دهد

شکل 5 و 6: نحوه بستن و تست کردن قفل تسمه چانه‌بند را نشان می‌دهد.

شکل7: محل و نحوه قرار دادن عینک و ایرماف را بر روی کلاه نشان می‌دهد.

محصولات مشابه