نام لاتین: PAN TAIWAN SE1120 IMPACT GOGGLE
شناسه کالا: 594
قیمت پایه:
20.5 هزارتومان
وضعیت: تماس بگیرید
توضیحات کوتاه: عینک ایمنی طلقی ضد غبار و ضربه پن تایوان مدل SE1120 دارای لنز پلی کربنات شفاف و فریم PVC نرم با منافذ توری شکل بوده و این عینک دارای استاندارد آمریکا و اروپا می‌باشد.
×

عینک ایمنی طلقی ضد غبار و ضربه پن تایوان مدل SE1120

عینک طلقی کش‌دار ضد گردوغبار، مدل SE1120، دارای لنز پلی کربنات شفاف و فریم PVC نرم با منافذ توری شکل بوده و این عینک دارای استاندارد آمریکا و اروپا می‌باشد.

 مناسب برای کار در محیط پر گرد و غبار مثل صنایع گچ و سیمان و سنگ‌زنی است.

مشخصات عینک طلقی و کش‌دار ضد غبار و ضربه PAN TAIWAN مدل SE1120:

• کاربرد: محافظت از چشم

• جنس: پلی کربنات

• رنگ: بی‌رنگ

• استاندارد: EN166 ،ANSIS Z87.1

• وزن خالص محصول: 40 گرم

• مدل: SE1120

• برند: پن تایوان – PAN TAIWAN

• کشور سازنده: تایوان

کاتالوگ

موارد استفاده از عینک ایمنی

حدود دو هزار نفر در سال دچار آسیب‌های چشمی در محیط کار می‌شوند. ۹۰ درصد این آسیب‌ها با استفاده از محافظ چشم و استفاده درست از عینک‌های ایمنی کم می‌شوند. آسیب‌های چشمی به‌وسیله مواد شیمیایی، ذرات خارجی، سوختگی ناشی بخار، قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید و بیماری‌های مسری ایجاد می‌شوند. عینک‌های ایمنی می‌توانند از این آسیب‌ها جلوگیری کند.

در کارهای مشروحه زیر استفاده از عینک ایمنی یا وسایل حفاظتی دیگر چشم، برای کارکنان اعم از اینکه راساً کار را انجام بدهند یا دستیار بوده و یا در نزدیکی آن کار مشغول باشند ضروری و لازم‌الاجرا می‌باشد.

خرد کردن، شکستن، بریدن، کندن و یا سوراخ کردن موادی از قبیل سیمان، آجر، سنگ، آسفالت، چدن و سایر مصالح ساختمانی

کار کردن با چرخ سمباده ولو اینکه چرخ مذکور مجهز به حفاظ باشد

به هنگام تمیز کردن یا کار کردن داخل کوره‌ها، دودکش‌ها و گرم‌کننده‌ها

کارهایی که ایجاد گردوغبار و پراکندن ذرات می‌کند و جوشکاری سرب

بکار بردن ابزاری که با هوای فشرده کار می‌کند برای انجام کارهایی از قبیل خرد کردن، درزگیری، بریدن میخ و مهره‌ها و همچنین مته کردن و سمباده کردن و کارهای مشابه

جلا دادن به‌وسیله چرخ و یا برش سیمی، تراشیدن، پوسته گیری کردن، ضربه زدن و کارهای مشابه و...

حداقل پوشش لازم جهت محافظت در حین کار علاوه بر لباس کار و برای محافظت از چشم در مقابل اشیا ریز نوک‌تیز، براده‌ها و جرقه‌ها و گردوخاک استفاده از عینک ایمنی می‌باشد.

موارد استفاده دیگر عینک‌های ایمنی

در کلیه مشاغلی که به هر ترتیب و هر نوع امکان پرتاب مایعات، ذرات و هرگونه اجسام خارجی به چشم وجود دارد علاوه بر سعی در رفع خطر پرتاب (FLYING) استفاده از عینک ایمنی مناسب الزامی است.

غالباً شیشه عینک‌های حفاظتی از نوع سخت ونشکن و یا از مواد پلاستیکی غیر مقاوم، شفاف و پشت‌نما ساخته می‌شود و در مقابل ضربات شدید مقاومتی ندارند به همین علت کارگرانی که از این عینک‌ها استفاده می‌کنند باید هنگام کار با عینک از حفاظ شیشه‌ای که همان نمره عینک را دارد استفاده نمایند.

 عینک‌های حفاظتی باید از هر دو طرف دارای حفاظ چوبی، سیمی یا پلاستیکی باشند تا مانع از اصابت ذرات به چشم شوند.

اصولاً لنزهای پلاستیکی در مقابل ضربه مقاوم‌تر از شیشه‌های سخت هستند ولی زودتر کدر می‌شوند. در مقابل می‌توان از این لنزها در مقابل ترشحات مواد اسیدی، قلیایی و حلال‌ها استفاده نمود.

پس از هر بار استفاده و یا در پایان نوبت‌کاری بایستی عینک‌ها را با آب گرم و صابون شستشو نمود. اختصاصی بودن عینک‌ها از مواردی است که بایستی در کارگاه دقیقاً رعایت گردد.

 حفاظت از چشم‌ها در برابر خطرات فیزیکی و شیمیایی و یا حتی انرژی تشعشعی بایستی بخشی از برنامه اصلی کارگاه‌ها باشد.

 برخورد ذرات به چشم بسیار خطرناک می‌باشد. در این مورد، عینک‌ها باید دارای حفاظت جانبی باشند و در مشاغلی که ذرات پرتابی در هوا نسبتاً درشت هستند عینک‌های فنجانی به لنز مقاوم توصیه می‌شوند.

در برابر فیوم‌ها باید از عینک‌های ضد گاز با لنز مقاوم در برابر ضربه یا ماسک‌های لاستیکی مجهز به سیستم تهویه استفاده نمود. درصورتی‌که غلظت مواد بسیار زیاد باشد بایستی از عینک فنجانی به همراه شیلد صورت استفاده شود.

در مورد جوشکاران و برشکاران بایستی از عینک‌های فنجانی به همراه فیلترهای لنزی مقاوم و شیشه محافظ لنز جوشکاری استفاده شود. در موارد شدیدتر، لنز عینک باید علاوه بر حفاظت در برابر پرتوها از ایجاد خیرگی نیز جلوگیری نماید.

شیشه یا هرگونه ماده پلاستیکی شفاف که برای عینک‌های ایمنی ساخته می‌شوند باید در مقابل عوامل خارجی مقاوم بوده، عاری از حباب هوا، ترک و موج باشند.

 عرض شیشه عینک‌های ایمنی بایستی 5/44 میلی‌متر و طول آنها 38 میلی‌متر باشد.

 قطر دایره شیشه عینک‌های مدور باید حداقل 50 میلی‌متر باشد.

 شیشه منحصراً جهت حفاظت در مقابل خطر پرتاب ذرات استفاده می‌شوند حداقل باید قدرت عبور 80 درصد نور سطح کار را داشته باشند.

عینک حفاظتی برای کار با مواد خورنده باید از نوع قابل‌انعطاف، نرم و نسوز باشد و کاملاً به‌صورت بچسبد.

 در مورد شماره لنزهای تیره می‌توان اشاره داشت که تیرگی عینک به شکل ذیل طبقه‌بندی می‌شود:

عملیات جوشکاری و برشکاری با برق تا شدت 200 آمپر 6 تا 9

عملیات جوشکاری و رشکاری با برق تا شدت 400 آمپر 10 تا 14

 عملیات جوشکاری و برشکاری با گاز 3 تا 7

 کار در کنار کوره‌های بلند و فولادی 5/2 تا 4

 کار در کنار کوره‌های قوسی 5 تا 9

اسکی در برف یا کار در هوای آفتابی 5/1 تا 3

 عملیاتی که در آنها از لامپ‌های قوی و یا جیوه‌ای استفاده می‌شود 3 تا 5

تیم آچارک عینک جوشکاری، عینک جوشکاری هوشمند، عینک ایمنی، عینک جوشکاری جدید، عینک جوشکاری چیست، عینک جوشکاری اتومات، عینک جوشکاری دیجیتال، عینک جوشکاری استاندارد، قیمت عینک جوشکاری، عینک برشکاری، عینک برشکاری پلاسما، عینک ایمنی برشکاری، مشخصات، قیمت و انواع عینک ایمنی مهندسی ، عینک ضد اسید ، عینک ایمنی ضد اسید ، قیمت عینک ضد اسید ، عینک ضد بخار، عینک ضد مواد شیمیایی، عینک گاگل، عینک گاگل سوپاپ دار، عینک ایمنی گاگل، عینک حفاظتی گاگل، قیمت عینک گاگل، عینک محافظ گاگل، عینک جوشکاری، عینک تراشکاری، فروش اینترنتی عینک ایمنی، عینک ایمنی چیست، عینک ایمنی کار، عینک ایمنی تراشکاری، انواع عینک های ایمنی، عینک ایمنی آزمایشگاهی، انواع عینک برشکاری، عینک مخصوص برشکاری، قیمت عینک برشکاری، عینک محافظ تراشکاری، خرید عینک برشکاری و عینک جوشکاری و برشکاری را به‌راحتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

محصولات مشابه